АМКУ оштрафував «Roshen» на 284 млн грн за монополію на ринку патоки

АМКУ оштрафував «Roshen» на 284 млн грн за монополію на ринку патоки
0
АМКУ оштрафував «Roshen» на 284 млн грн за монополію на ринку патоки

Антимонопольний комітет України оштрафував на загальну суму 283,6 млн грн три компанії, підконтрольні групі Roshen Europe BV за зловживання монопольним становищем на ринку патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів. Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Порушення компаній полягало у необґрунтованому підвищенні цін на патоку і сиропи протягом квітня-червня 2018, лютого-березня 2019 й у жовтні 2020. А також у встановленні протягом 2018-2020 років різних умов до рівнозначних угод із покупцями цього товару без обґрунтованих причин, йдеться у повідомленні.

Штрафи накладено на компанії Інтерстарч Україна (210,1 млн грн), Дніпровський крохмалепатоковий комбінат (47,4 млн грн) та Інтеркорн (25,9 млн грн).

Розслідування у цій справі тривало півтора року.

У результаті, АМКУ встановив, що у 2018-2020 роках Група була єдиним виробником патоки на території України та найбільшим учасником ринку з частками 65,49 % (у 2018), 93,86 % (у 2019) і 79,75% (у 2020).

«Група мала ринкову владу, встановлювала свої умови продажу товарів на внутрішньому ринку, підтримувала непрозору та безсистемну цінову політику з власними контрагентами, здійснювала політику спрямовану на підтримання власного монопольного становища. Єдиними конкурентами відповідача протягом 2018-2020 років були імпортери з порівняно невеликими частками», – зазначено у рішенні АМКУ.

Також встановлено, що Група є єдиним виробником крохмалю кукурудзяного на території України з частками 74,26% (у 2018 році) та 96,79% (у 2019 році).

Шляхом аналізу цінової поведінки Групи встановлено, що протягом 2018-2020 років ціна на патоку і сиропи підвищувалася та знижувалася нею безсистемно.

Також виявлено, що Група здійснювала цінові винятки для окремих кондитерських фабрик, щоб не допустити їхнього переходу до інших продавців патоки, переважно імпортерів.

Окрім штрафів, АМКУ зобов'язав Групу у двомісячний термін з дати отримання рішення припинити порушення, визначені у пункті 5 резолютивної частини цього рішення і повідомити Комітет у 5-денний термін.

Roshen заперечував порушення антимонопольного законодавства і заявляв, що зовсім не займається виробництвом патоки.


21 серпня 2020 Антимонопольний комітет відкрив справу про зловживання монопольним становищем на ринку патоки проти компаній, що входять до групи Roshen. У Roshen заперечували порушення, вказавши, що кондитерська корпорація не має жодного відношення до виробництва патоки. 17 грудня АМКУ завершив збір і аналіз доказів у справі монополії Roshen на ринку патоки.

0
Економіка
Найцікавіші матеріали
росія за тиждень до вибуху на Каховській ГЕС прийняла закон про дозвіл не розслідувати теракти
0
Читати далі
Перші групи пілотів вже відправилися до Великої Британії для навчання на F-16
0
Читати далі
Водія маршрутки у Рівному, який зневажливо повівся із матірʼю загиблого героя, звільнено
0
Читати далі
Окупанти деморалізовані тривалим очікуванням контрнаступу
0
Читати далі
У Рівному з девʼятого поверху зірвався чоловік
0
Читати далі
СБУ Рівненщини викрила організаторів схеми виїзду чоловіків призовного віку за кордон
0
Читати далі
Президент повідомив про підготовку нових оборонних рішень для України
0
Читати далі
Європарламент схвалив план збільшення виробництва боєприпасів для України
0
Читати далі
В Україні запрацював мобільний застосунок ChatGPT
0
Читати далі