АМКУ оштрафував «Roshen» на 284 млн грн за монополію на ринку патоки

АМКУ оштрафував «Roshen» на 284 млн грн за монополію на ринку патоки
0
АМКУ оштрафував «Roshen» на 284 млн грн за монополію на ринку патоки

Антимонопольний комітет України оштрафував на загальну суму 283,6 млн грн три компанії, підконтрольні групі Roshen Europe BV за зловживання монопольним становищем на ринку патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів. Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Порушення компаній полягало у необґрунтованому підвищенні цін на патоку і сиропи протягом квітня-червня 2018, лютого-березня 2019 й у жовтні 2020. А також у встановленні протягом 2018-2020 років різних умов до рівнозначних угод із покупцями цього товару без обґрунтованих причин, йдеться у повідомленні.

Штрафи накладено на компанії Інтерстарч Україна (210,1 млн грн), Дніпровський крохмалепатоковий комбінат (47,4 млн грн) та Інтеркорн (25,9 млн грн).

Розслідування у цій справі тривало півтора року.

У результаті, АМКУ встановив, що у 2018-2020 роках Група була єдиним виробником патоки на території України та найбільшим учасником ринку з частками 65,49 % (у 2018), 93,86 % (у 2019) і 79,75% (у 2020).

«Група мала ринкову владу, встановлювала свої умови продажу товарів на внутрішньому ринку, підтримувала непрозору та безсистемну цінову політику з власними контрагентами, здійснювала політику спрямовану на підтримання власного монопольного становища. Єдиними конкурентами відповідача протягом 2018-2020 років були імпортери з порівняно невеликими частками», – зазначено у рішенні АМКУ.

Також встановлено, що Група є єдиним виробником крохмалю кукурудзяного на території України з частками 74,26% (у 2018 році) та 96,79% (у 2019 році).

Шляхом аналізу цінової поведінки Групи встановлено, що протягом 2018-2020 років ціна на патоку і сиропи підвищувалася та знижувалася нею безсистемно.

Також виявлено, що Група здійснювала цінові винятки для окремих кондитерських фабрик, щоб не допустити їхнього переходу до інших продавців патоки, переважно імпортерів.

Окрім штрафів, АМКУ зобов'язав Групу у двомісячний термін з дати отримання рішення припинити порушення, визначені у пункті 5 резолютивної частини цього рішення і повідомити Комітет у 5-денний термін.

Roshen заперечував порушення антимонопольного законодавства і заявляв, що зовсім не займається виробництвом патоки.


21 серпня 2020 Антимонопольний комітет відкрив справу про зловживання монопольним становищем на ринку патоки проти компаній, що входять до групи Roshen. У Roshen заперечували порушення, вказавши, що кондитерська корпорація не має жодного відношення до виробництва патоки. 17 грудня АМКУ завершив збір і аналіз доказів у справі монополії Roshen на ринку патоки.

0
Економіка
Найцікавіші матеріали
Дрони, укриття та ремонти доріг. На що спрямовують кошти у громадах Рівненщини?
0
Читати далі
На Рівненщині запрацює Школа Супергероїв у лікарні
0
Читати далі
Палата представників США опублікувала законопроєкт про допомогу Україні
0
Читати далі
У Рівному під час руху з маршрутки випала та травмувалась пасажирка
0
Читати далі
Над створенням трибуналу для росії Україна працює разом з представниками понад 40 країн
0
Читати далі
У 143 установах Рівненщини платили завищені ціни за електроенергію
0
Читати далі
F-16 для України можуть передати з більш дальніми ударними можливостями
0
Читати далі
Рівненська дзюдоїстка здобула три медалі на чемпіонаті світу
0
Читати далі
Генштаб знайшов тисячі військових, які не брали участі в бойових діях
0
Читати далі