Від архівного сховища до online простору.
У Державному архіві Рівненської області реалізують проєкт«Модерний архів». Установа виграла грант Українського культурного фонду, тож 106 тисяч гривень спрямують на модернізацію установи.
«У рамках проекту ми плануємо оцифрувати 5 000 сторінок документів релігійних громад та модернізувати читальну залу. Окрім цього, створимо місця для роботи дослідників та встановити великий екран із проектором. Це покращить демонстрацію виставок документів та різноманітних майстер-класів», - розповідає директор обласного архіву Олег Дзецько.
Оцифровуються документи завдяки новенькому сканеру.
Спочатку пристрій зчитує інформацію із паперу, після чого опрацьовує та переносить в електронний формат. Пізніше цифровими копіями документа можна буде легко користуватися, поширювати та читати на екранах своїх електронних пристроїв.
«За грантові гроші вже придбали потужний сканер та мережеве сховище для нього.Зараз ми оцифровуємо стародруки, датовані 1781-1939 роками. На сьогодні вдалось опрацювати більше 4 тисяч сторінок. Це дуже клопітка робота, яка вимагає максимальної зосередженості», - зазначила керівниця відділу формування архівного фонду і діловодства Олена Галамай.
Наступною інновацією архіву стане вебсайт. Його вже розроблюють на базі нової платформи. Легкий та універсальний інтерфейс полегшить доступ до інформації про архівні документи. Люди зможуть створювати заявки, заповнювати їх, а працівники нададуть необхідну інформацію для запитувачів.
Під час майстер-класу, який сього годні відбувся у архіві, начальниця відділу використання інформації документів Людмила Леонова презентувала спосіб проведення генеалогічних досліджень. За її словами, метод передбачає такі етапи дослідження, як збирання даних про всіх родичів, складання родоводу, аналіз родоводу та висновки.