Астрономам вперше вдалося побачити формування нової планети (ФОТО)

Астрономам вперше вдалося побачити формування нової планети (ФОТО)
0
Астрономам вперше вдалося побачити формування нової планети (ФОТО)

Астрономам вдалося побачити густі дуги з пилу та газу навколо молодої зірки під назвою AB Aurigae, що розташована приблизно за 520 світлових років (9,5 трильйонів км) від Землі.

Дослідники спостерігали за спіральним утворенням з «вигином» біля центру, використовуючи Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, розташований у Чилі. Побачені закручені дуги є однією із показових ознак того, що нова екзопланета сузір’я Ауріги (укр. Візничого) наразі перебуває у процесі формування.

Д-р Боккалетті (керівник досліджень Паризької обсерваторії) та його команда астрономів використовували інструмент «Сфера» для того, щоб зробити фотографії AB Ауріги, де видно «приголомшливу спіраль пилу», утворену молодою планетою, яка намагається «витіснити» газ. Цей самий інструмент використали 2018 року для фотографування іншої планети-немовляти, якій, як вважалося, всього 5,4 мільйона років.

Дуги, розташовані навколо екзопланети


На світлинах зірки AB Ауріги видно диск (дуги), розташовані навколо екзопланети. Фотографія праворуч – наближена версія зони, показаної на зображенні ліворуч. Обертання нової планети призводить до формування спіралі з навколишнього газу і пилу. Світло-жовтий вигин (у маленькому білому кружечку) є місцем народження самої планети. Довжина вигину приблизно дорівнює відстані між Сонцем і Нептуном. Що ж до великого білого кружечка – такого розміру є орбіта Нептуна.

У процесі дві спіралі з’єднуються: та, що всередині орбіти планети, звивається, захоплюючи іншу, котра розширюється назовні. Цей процес уможливлює виділення газу і пилу на майбутню планету, а отже, збільшення небесного тіла, чиє розташування точно збігається з місцем з’єднання спіралей.

Потрібно кілька мільйонів років, щоб планета опинилася в завершальній стадії свого формування. Нова планета буде газовою, а не скелястою, як Земля чи Марс. А розмірами вона може перевершити Юпітер – найбільшу планету Сонячної системи.

За матеріалами: Tokar.UA

Читайте також: Як зміняться смартфони за наступні 10 років

Читайте також: На зупинці в у Рівному лелека.. чекав маршрутку? (ВІДЕО)

Читайте також: Кожному 10-му українцю не вистачає грошей на їжу (ОПИТУВАННЯ)

0
i-серфінг
Найцікавіші матеріали
Генштаб знайшов тисячі військових, які не брали участі в бойових діях
0
Читати далі
Іран готується до атаки на Ізраїль протягом найближчих 24-48 годин
0
Читати далі
Пташки для понтонно-мостового полку передали депутати Рівного
0
Читати далі
Для відновлення лікарень Рівненщини виділять понад 800 млн грн
0
Читати далі
США передали Україні зброю, конфісковану в Ірану
0
Читати далі
кремль посилює фейки про атаки на ЗАЕС
0
Читати далі
Мінкульт визнав пересувний цирк критично важливим для економіки
0
Читати далі
Більше шести тисяч патронів та 100 гранат виявили поліцейські на Рівненщині впродовж трьох місяців
0
Читати далі
На Сарненщині внаслідок ДТП загинули матір із сином
0
Читати далі