«Більше не незадовільно». У Раді Європи оприлюднили оцінку щодо боротьби з корупцією в Україні

«Більше не незадовільно». У Раді Європи оприлюднили оцінку щодо боротьби з корупцією в Україні
0
«Більше не незадовільно». У Раді Європи оприлюднили оцінку щодо боротьби з корупцією в Україні
«Група держав проти корупції» (GRECO) — орган Ради Європи з антикорупційного моніторингу — опублікувала свій четвертий раунд проміжного звіту про успіхи України щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів. Там заявили, що виконання Україною рекомендацій «більше не незадовільне».

Про це йдеться у звіті GRECO.

 

GRECO дійшла висновку, що Україна задовільно впровадила або задовільно впоралася з 15 з 31 рекомендації, що міститься у звіті четвертого раунду оцінки. З решти рекомендацій 9 — виконано частково, а 7 — не виконано.

 

Так, наприклад, GRECO зазначає, що невирішеним завданням є запровадження внутрішніх процедур для оцінки та звітності про подарунки народним депутатам, а також повернення тих, що є неприйнятними.

 

З-поміж іншого GRECO відзначила значні зусилля для забезпечення безпеки суддів. Але наголосила, що досі не було повідомлено про жодний прогрес у запровадженні чітких, єдиних та об’єктивних критеріїв для періодичного оцінювання суддів, і суддям все ще дозволено брати участь у власних процедурах самовідводу без можливості оскарження рішень про відвід. Також немає чіткого визначення дисциплінарних проступків щодо поведінки суддів.

 

Також GRECO зауважила, що призначення членів Вищої ради правосуддя вже завершено, а Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) ще триває.

 

Загалом GRECO зазначила, що Україна показала тверду прихильність щодо роботи над виконанням рекомендацій навіть під час повномасштабної війни, надзвичайного стану та перестановки пріоритетів.

 

«З огляду на викладене GRECO вітає прогрес, про який повідомила Україна, і з задоволенням робить висновок, що поточний рівень дотримання рекомендацій більше не є "загалом незадовільним" [...] Навіть якщо робота ще попереду, вчасне надання Україною інформації GRECO, а також повідомлений прогрес заслуговують на високу оцінку», — йдеться у повідомленні.

 

Так, GRECO просить Голову української делегації надати до 31 березня 2024 року звіт щодо вжитих заходів для виконання невиконаних рекомендацій.

 

Більше новин читайте у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vse_rv 

0
Політика Економіка
Найцікавіші матеріали
Розміщення російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі не передвіщає ескалації: ISW
0
Читати далі
Зеленський: у взаємодії з партнерами отримуємо авіаційну коаліцію 
0
Читати далі
У Рівному з’явився перший в області логістичний комплекс класу B+
0
Читати далі
Окупанти у Криму «націоналізували» квартиру Зеленської та будівлю Меджлісу
0
Читати далі
Зеленський на передовій оголосив про створення корпусу морської піхоти
0
Читати далі
ПЦУ сьогодні затвердила повний перехід на новий календар
0
Читати далі
Сили оборони України накопичили достатньо сил для деокупації територій: Буданов
0
Читати далі
Орбан вважає, що Україні не перемогти росію, і неважливо, хто почав війну
0
Читати далі
На Рівненщині чоловік активно агітував за СРСР, тепер його судять
0
Читати далі