Про це заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків заявив в етері «Українського Радіо».
У першому півріччі 2022/2023 навчального року лише 15% закладів освіти працювали офлайн, 33% — дистанційно, а 51% — змішано.
«Станом на 1 вересня у нас не буде 100% офлайн-навчання в усіх школах, тому що є школи на прифронтових територіях, зокрема в Харківській області, які перебувають постійно під обстрілами і де тривоги відбуваються 4–5 разів на день», — пояснив Сташків.
Він також додав, що 500 шкіл матимуть нові укриття коштом державних субвенцій.
«В окремих школах уже до 1 вересня будуть завершені роботи, але в деяких укриття будуть ще облаштовуватись і після початку навчального року», — розповів заступник міністра.
За його словами, для цього виділяються кошти з місцевого бюджету, а також в облаштуванні шкіл новими укриттями допомагають міжнародні партнери-донори.
Якими мають бути укриття у школах?
У липні 2022 року Міністерство освіти і науки опублікувало повний перелік рекомендацій щодо організації укриттів, який розробила Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Насамперед укриття мають розміщуватись у підвальному (підземному) приміщенні, на цокольному чи першому поверсі навчального закладу. Якщо на першому поверсі — то лише за умови забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями.
Важливо, щоб укриття розташовувалось у складі основної будівлі школи або в безпосередній близькості до закладу (до 100 м).
Укриття мають забезпечуватись електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації. За відсутності водопостачання та каналізації сховища мають бути обладнані окремими приміщеннями для встановлення виносних баків.