Біткоіни - нове покоління цифровий валюти: що воно таке?

Біткоіни - нове покоління цифровий валюти: що воно таке?
0
Біткоіни - нове покоління цифровий валюти: що воно таке?

Що таке біткоіни (bitcoin, btc, БТК, біткойн) простими словами? Це нове покоління децентралізованої цифровий валюти, створеної і діючої тільки в мережі інтернет. Ніхто не контролює її, емісія валюти відбувається за допомогою роботи мільйонів комп'ютерів по всьому світу, використовуючи програму для обчислення математичних алгоритмів. Саме в цьому полягає суть біткоіни.

Що таке біткоіни і які відмінності від традиційних електронних грошей таких як yandex гроші, webmoney, qiwi?

За біткоіни ти так само можеш купувати все що завгодно в інтернеті, як за долари, євро або рублі, і він так само торгується на біржах, як і вони. Але найбільш важлива відмінність біткоіни від всіх інших форм грошей - децентралізація. Жодна установа в світі не контролює біткоіни. Деяких це ставить в тупик, тому що це означає, що жоден банк не може контролювати ваші гроші.

Хто створив біткоіни?

Розробник програми зве себе Satoshi Nakamoto, він запропонував електронну платіжну систему, засновану на математичних обчисленнях. Ідея полягала в тому, щоб зробити обмін монетами без будь-якої центральної влади, в електронному вигляді, більш-менш миттєво, з найменшими витратами.

Але хто друкує біткоіни?


НІХТО. Це валюта не друкується центральним банком і не працює за його правилами. Банки можуть надрукувати скільки завгодно грошей, щоб покрити державний борг, тим самим знецінюючи свою валюту.

Навпаки, емісія біткоіни можлива тільки в цифровому вигляді і будь-який бажаючий може почати добувати або як кажуть Майні біткоіни в будь-який час. Майнінг біткоіни відбувається за допомогою використання обчислювальних потужностей комп'ютера в розподіленої мережі. При перекладі біткоіни, транзакції обробляється цієї ж мережею, перетворюючи тим самим біткоіни в самостійну цифрову платіжну систему. Детальніше про Майнінг біткоіни в нашій статті.

Можна добути мільярд біткоіни?

Не можна. У коді біткоіни варто обмеження, «добути» максимум можна 21 мільйон біткоіни. Незважаючи на це, біткоіни може ділитися до нескінченності на більш дрібні частини, це ж цифрова валюта! 1 Сатоши це 0.00000001 btc (назвали на честь творця)

Чим забезпечений біткоіни?

Національні валюти раніше забезпечувалися зазвичай золотом або сріблом, зараз ВВП. Теоретично ви могли прийти в будь-який банк країни, і обміняти свої паперові гроші на еквівалент золота і назад. Біткоіни не забезпечений нічим, це чиста математика.

Будь-яка людина в усьому світі може запустити скрипт з видобутку біткоіни у себе на комп'ютері і відчути себе міні-Центробанком. Вихідних код скрипта опублікований у відкритому вигляді, кожен може подивитися як він працює.

У чому відмінності?

Біткоіни має кілька принципових відмінностей:

Децентралізація: Центрального органу контролю мережі не існує, мережа розподілена на всіх учасників, кожен комп'ютер, який видобуває біткоіни є учасником цієї системи. Це означає, що ніякої центральний орган не має можливості диктувати правила власникам біткоіни, як, припустимо, це було на початку 2013 року на Кіпрі. І навіть якщо якась частина мережі піде в оффлайн, платіжна система продовжить працювати стабільно.

Простота у використанні: сім ступенів пекла потрібно пройти, щоб відкрити розрахунковий рахунок для фірми в наших банках, а може бути вам відмовлять без пояснень причин. Для біткоіни це не проблема, вам знадобитися 5 хвилин для того, щоб створити біткоіни гаманець і відразу почати ним користуватися. Без питань, без комісій. Детальніше про те як створити біткоіни гаманець читайте в нашій статті.

Анонімність: Так Так. Він повністю анонімний і одночасно повністю прозорий. Ви можете створювати нескінченну кількість біткоіни адрес без прив'язки до імені, адресою або будь-який інший інформації. Однак ...

Прозорість: біткоіни зберігає всю історію транзакцій, які колись мали місце, називається це послідовна ланцюжок блоків або блокчейн. Ланцюжок блоків знає все. Тому якщо у вас є публічно використовуваний біткоіни адреса, то будь-який бажаючий може подивитися скільки у вас на рахунку біткоіни, якщо ви не повідомили що це саме вашу адресу, то ні хто ніколи не дізнається, що він належить саме вам. Для повної анонімності зазвичай використовують один біткоіни адреса для єдиною транзакції.

Комісія мізерно мала: ваш банк може спокійно списати $ 50 комісії за міжнародний переказ грошей. Біткоіни - немає.

Швидкість переказу: ти можеш відправити гроші куди завгодно і кому завгодно, долетять вони за лічені хвилини, після того як біткоіни мережу обробить платіж.

Безвідкличні транзакції: після відправки біткоіни адресату, повернути їх неможливо. Тільки якщо одержувач сам не захоче зробити це

0
i-серфінг
Найцікавіші матеріали
Жителя Сарненського району судитимуть за організацію схеми для ухилянтів
0
Читати далі
Гранати, патрони, наркотики виявили у жителів Рівненщини у сараї
0
Читати далі
Україна може зробити власну ядерну бомбу, якщо США скоротить військову допомогу
0
Читати далі
У Рівному піймали двох рецидивістів, котрі палили авто ЗСУ. Їх судитимуть
0
Читати далі
Новий поштовий набір до 100-річчя Українського Радіо випустить «Укрпошта»
0
Читати далі
У Рівненському районі загинув пасажир авто, втопившись в ньому
0
Читати далі
рф почала масово використовувати на шахедах термобаричну бойову частину
0
Читати далі
Нам потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах, — Зеленський
0
Читати далі
Україна відновить роботу одного аеропорту до кінця 2025 року
0
Читати далі