Чи є законною перевірка наявності Covid-сертифікату

Чи є законною перевірка наявності Covid-сертифікату
0
Чи є законною перевірка наявності Covid-сертифікату

Періодично у соцмережах можна побачити відео та публікації, де вказується, що демонстрація COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці.

Автори таких дописів стверджують, що ніхто не може вимагати показати відповідний документ, оскільки це порушення прав громадян.

Дехто навіть сперечається із правоохоронцями, екіпажем транспорту чи співробітниками громадських закладів з приводу вимоги пред’явити документ про вакцинацію.

Міністерство охорони здоров’я інформує, що відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.  Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає.

Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.

Наголошуємо, що норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.

Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.  Тобто у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19.

Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів.

У випадку, якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах. У першу чергу йдеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Жіноча ліга БК «Рівне» виборола золото у фіналі
0
Читати далі
На Рівненщині вшанують 39-ті роковини Чорнобильської катастрофи
0
Читати далі
Стартує відбір учасників на отримання національної премії за внесок у розвиток підприємництва
0
Читати далі
У Дубно водій збив дівчину та зник з місця ДТП
0
Читати далі
Безвісти зниклу 91-річну жительку Березнівщини розшукали без ознак життя
0
Читати далі
Житель Рівненського району завдав ножових поранень односельчанину
0
Читати далі
На Поліссі місцевий житель допомагав перетинати кордон за 300 тисяч гривень
0
Читати далі
Чоловік вдарив ножем рівнянина, бо йому не сподобалося, як той припаркував авто
0
Читати далі
Цьогоріч у семи навчальних закладах Рівненщини зведуть нові укриття
0
Читати далі