Ордер на арешт путіна не зупинив імператора: від сьогодні Сі 3 дні буде в Москві.
Сі, вочевидь, знав про плани путіна розпочати повномасштабну війну і схвалив це. Але, ймовірно, розчарований результатами. Тому що замість удару по престижу США та НАТО, розколу в Європі війна призвела до активізації та консолідації НАТО, збільшення військових бюджетів Японії, Кореї та Тайваню, до зближення Індії та США в регіоні.
Чому ж росія все ще потрібна Китаю?
1. Економічно. Росія - постачальник критичних для Китаю ресурсів (енергетика, харчі, ліс, вугілля, метали).
2. Політично. Китай цінує вплив росії на Близькому Сході, Кавказі, Середній Азії та Африці.
3. Військово. Росія як воєнний союзник з ядерним потенціалом розглядається як серйозний фактор рівноваги на випадок загострення.
Очевидно те, що поразка росії у війні спричинить слабку її позицію в майбутньому. Така ситуація Китаю буде невигідною. РФ має зберігати керованість і постачали йому те, що треба. Програти це не стільки втратити захоплене, скільки припинити бути значною військовою силою і втратити керованість.
Тому Сі не може чекати що війна закінчиться сама собою, але і відкрито підтримувати рф теж доволі складно. Адже це може виявитися марною. Росія все одно може програти. І тоді Китай отримає всі мінуси ситуації без жодних плюсів. Тому Сі став великим дипломатом. Мирний процес може бути засобом отримати бажане: і не допустити розгромної поразки рф, і закріпити свій авторитет як країни, яка може вирішити глобальні проблеми.
І з цим Сі їде до Москви. Там він буде вирішувати кілька задач: символічну, економічну та дипломатичну. Особисте прощупування можливості завершити не дуже вигідну (дуже не вигідну) Китаю війну на якихось компромісних позиціях.
Цей візит скоріше за все закінчиться тим, що Сі отримає все що хоче по 1 та 2 пункту. І нічого - по третьому.
Більше новин читайте у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vse_rv