30 серпня на сесії Рівненської міської ради депутати підтримали проект рішення «Про впровадження якісного підходу до озеленення Рівного у 2018 році», яким передбачено розробку «Програми розвитку та збереження зелених зон міста на 2019-2029 роки» та її подачу на розгляд Рівненської міської ради до 30 жовтня 2018 року, повідомляє Рада реформ Рівного.
Підтримка цього рішення сприятиме впровадженню якісного підходу до озеленення міста, покращенню системи догляду за зеленими насадженнями та раціональному розподілу коштів міського бюджету на першочергові потреби зеленого господарства міста.
Проект рішення був винесений за результатами розгляду петиції «Змінити підхід до озеленення Рівного!», що набрала необхідну кількість голосів. Петиція була оформлена у вигляді проекту рішення, що дозволило їй одразу потрапити на розгляд Рівненської міської ради. Це є успішним прикладом реалізації важливих для громади рішень.
Проект рішення пройшов обговорення на депутатських комісіях, в тому числі на відкритому спільному засіданні комісій з питань міського господарства та з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю.
Координаторка громадської ініціативи з озеленення міста «Сад історій в Рівному» та представниця об’єднання громадських організацій «Рада реформ Рівного» Oksana Maiboroda наголосила на важливості прийняття такого рішення. «Для нас це сигнал, що місто визначило свій напрямок руху до впровадження якісно нової системи управління у сфері озеленення. Далі - робота над «Програмою розвитку та збереження зелених зон міста на 2019 – 2029 роки», її обговорення та прийняття. Ми вже готові співпрацювати у форматі робочої групи з управлінням ЖКГ та ключовими стейкхолдерами, а також залучати досвідчених спеціалістів. Все для того, щоб у Рівному була дієва Програма розвитку озеленення, яка допоможе комплексно змінити існуючий підхід», - зазначила активістка.
Регіональна координаторка CentreUA у Рівненській області Irina Stasiuk Babchuk, яка допомагала у модерації процесу публічного обговорення щодо цього проекту рішення зазначила: «Це хороший старт для діалогу влади та громади. Як ми бачимо, завдяки публічній консультації можуть бути напрацьовані найкращі для міста рішення»