Держава допоможе регіонам комфортно перейти на ринкові правила по газу, – Кирило Тимошенко

Держава допоможе регіонам комфортно перейти на ринкові правила по газу, – Кирило Тимошенко
0
Держава допоможе регіонам комфортно перейти на ринкові правила по газу, – Кирило Тимошенко

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив про те, що після скасування фіксованої ціни на газ проблемні питання щодо тепла і гарячої води влада планує врегулювати до нового опалювального сезону.

Тимошенко, який в ОП відповідає за регіональну політику, провів нараду за участі керівництва Міністерства розвитку громад та територій, «Нафтогазу України» та представниками областей і міст та розповів у себе в Facebook її підсумки.

Як відомо, з 20 травня припинили дію спеціальні обов’язки (ПСО) з продажу газу виробникам теплової енергії, які були покладені на НАК «Нафтогаз України». Це означає, що всі теплокомуненерго, більшість з яких належить місцевим владам, укладатимуть договори з постачальниками самостійно на тих умовах, які будуть пропонуватися на ринку.

«Ринкові відносини – це уже реальність. Це анонсувалось давно. Частина міст уже працюють без ПСО. Водночас ми розуміємо, що скасування фіксованої ціни на газ бентежить і багатьох керівників теплокомуненерго і, звісно, мерів», – сказав Тимошенко.

Після наради він оголосив, що, по-перше, найближчим часом «Нафтогаз» запропонує довгострокові цінові пропозиції на природний газ - це дасть містам можливість наперед дуже легко встановлювати тарифи і уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.

По-друге, «Нафтогаз» не вимагатиме величезні передплати або банківські гарантії.

«Щодо старих боргів – уже напрацьований відповідний законопроєкт, його має розглянути Верховна Рада. Документ передбачатиме максимальне врегулювання боргів за послуги теплопостачання», – сказав Тимошенко.

Він також підкреслив, що продовжує діяти Меморандум про взаєморозуміння  щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Документ був підписаний у лютому між урядом та міськими головами за ініціативи Президента Володимир Зеленський.

«Офіс Президента контролюватиме виконання цього документу – аби перехідний період для українських міст пройшов якнайвдаліше. Наше головне завдання – при повному переході на ринкові відносини забезпечити стале проходження опалювального сезону», – заявив заступник керівника ОП.

0
Економіка
Найцікавіші матеріали
Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для українських біженців до 2026 року
0
Читати далі
Колишній працівник та двоє вʼязнів організували наркобізнес у колонії на Рівненщині
0
Читати далі
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті
0
Читати далі
Секрети консолі Microsoft Xbox Series X: функціонал, особливості, переваги
0
Читати далі
Учасники Глобального саміту миру у Швейцарії підписали Спільне комюніке про основи миру
0
Читати далі
Значення вітамінів групи В для організму
0
Читати далі
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі