Літо – чудова пора року. Вона приносить нам сонячні дні, відпочинок, свіжі фрукти, овочі з грядки. Саме це й може додати ложку дьогтю в бочку меду, зіпсувати настрій та погіршити стан здоров’я.
Експерти ВООЗ розробили 10 «золотих» правил для запобігання гострих кишкових інфекцій.
1. Вибирайте безпечні харчові продукти. Наприклад, купуйте пастеризоване, а не сире молоко.
2. Ретельно готуйте їжу. В процесі термічної обробки бактерії гинуть. Але пам’ятайте, що температура в усіх частинах продукту має досягти 70 градусів.
3. Їжте приготовану їжу відразу. При охолодженні страви до кімнатної температури бактерії починають розмножуватися з дуже великою швидкістю і ризик отруєння зростає.
4. Ретельно зберігайте харчові продукти. Їжа зберігається або гарячою (приблизно 60 градусів), або холодною (приблизно 10 градусів). При вищій температурі бактерії виживають і швидко розмножуються до небезпечного для здоров’я людини рівня.
5. Ретельно підігрівайте приготовану заздалегідь їжу. Температура в товщі продукту повинна бути не менше 70 градусів.
6. Уникайте контакту між готовими і сирими продуктами, не кладіть їх поряд. Не використовуйте одну і ту ж дошку для нарізання сирої і вареної їжі.
7. Часто мийте руки. Робіть це ретельно перед приготуванням їжі, після кожної перерви в процесі приготування, після оброблення сирої риби, м’яса. Якщо на руці є інфікована рана, то перев’яжіть її або заклейте пластиром. Також пам’ятайте, що домашні улюбленці - собаки, коти, птахи – є носіями небезпечних мікроорганізмів та гельмінтів, які можуть потрапити в їжу через ваші руки.
8. Тримайте кухню в ідеальній чистоті. Рушники і ганчірки для посуду і поверхонь мають мінятися щодня. Ганчірки для підлоги також потребують частого прання.
9. Тримайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин у щільно закритих контейнерах.
10. Використовуйте чисту воду