Для жінок на військовому обліку обмежать виїзд з України

Для жінок на військовому обліку обмежать виїзд з України
0
Для жінок на військовому обліку обмежать виїзд з України
Жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні стати на військовий облік із 1 жовтня 2023 року. Вони набувають статусу військовозобов'язаних, для яких виїзд за кордон обмежений.
 

Про це сказав член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в парламенті Федір Веніславський у коментарі «РБК-Україна».

 

Він нагадав, що минулого року Рада внесла зміни до статті 1 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Документ передбачав, що на обов'язковий військовий облік мають стати жінки з медичною або фармацевтичною освітою.

 

Веніславський каже, що на виконання цього закону Кабінет Міністрів видав постанову щодо порядку військового обліку, а Міністерство оборони видало наказ про військовий облік жінок.

 

Саме відповідно до наказу оборонного відомства і передбачається, що із 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту.

 

«Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов'язаних. А військовозобов'язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов'язаних», — пояснив парламентар.

 

Мовляв, якщо у військовозобовʼязаних будуть окремі документи, які надаватимуть їм право на тимчасовий виїзд, тоді вони зможуть виїхати. Якщо ж таких немає, тоді вони, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду, зазначив Веніславський.

 

Депутат також додав, що всі інші жінки, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, із цієї самої дати можуть стати на облік добровільно. Наразі розширювати перелік спеціальностей у жінок для обов'язкового обліку не планують.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
У Вараші внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст
0
Читати далі
Легковий автомобіль, ремонт приміщення ЦНАПу та ліфтів у Рівному: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині затримано правоохоронця, який налагодив схеми уникнення мобілізації
0
Читати далі
росія навряд чи спроможна захопити Харків без додаткових сил, але прагне заволодіти Вовчанськом
0
Читати далі
Чи потрібно українським дітям за кордоном ходити у дві школи: відповідь МОН
0
Читати далі
На Рівненщині затримали агента фсб, який готував ракетні удари по області
0
Читати далі
Спортсмен з Рівненщини здобув дві нагороди на чемпіонаті Європи.
0
Читати далі
На Рівненщині трирічний хлопчик випав із вікна
0
Читати далі
Чи будуть введені обмеження електропостачання в Україні
0
Читати далі