До 60 тисяч хворих на добу: Україна готується вийти в пік захворюваності на Covid-19

До 60 тисяч хворих на добу: Україна готується вийти в пік захворюваності на Covid-19
0
До 60 тисяч хворих на добу: Україна готується вийти в пік захворюваності на Covid-19

За оцінками Міністерство охорони здоров'я України , в найближчі тижні Україна вийде на пікові значення захворюваності на COVID-19. Кількість випадків інфікування очікується на рівні 40-60 тисяч осіб на добу. Ці цифри вдвічі вищі за пікові значення минулої хвилі. При цьому, завдяки вакцинації, ми очікуємо на третину менше померлих, ніж на піку минулої хвилі. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до Уряду.

Для підготовки міністерство забезпечило низку підготовчих кроків.

 «У 2022 році вперше з моменту появи Програма медичних гарантій стартує з 1 січня, – відзначив Віктор Ляшко. – До кінця січня всі заклади матимуть контракти за цією програмою і вчасно отримують оплати за січень та будуть готові до зростання навантаження в піковий період».

Новий пакет «Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях» дозволить на постійній основі забезпечити стабільність роботи ключових закладів інфекційного профілю незалежно від фази розвитку епідемії.

На цей напрям у Програмі медичних гарантій на 2022 рік передбачено майже 2,5 млрд грн. Кожен заклад за цим пакетом буде отримувати понад 1 мільйон гривень на місяць за саму готовність приймати пацієнтів та надавати їм належну медичну допомогу.

Ще майже 17 млрд гривень передбачено за пакетом лікування для закладів, які будуть безпосередньо приймати пацієнтів – за кожен окремий випадок, залежно від важкості. Тариф враховує заробітну плату, необхідні лікарські засоби та медичні вироби для лікування пацієнтів з COVID-19.

Окремим фінансовим стимулом є оплата за вакцинацію населення – додаткові 2,2 млрд гривень на оплату роботи бригад і працівників, які здійснюють щеплення, в тому числі й бустерні уколи.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Пальне, дрони та прибиральні машини. Що в лютому купували громади Рівненщини?
0
Читати далі
У Дубно працівник комунальної служби наїхав на колегу
0
Читати далі
В баскетболі на Рівненщині змагалися 58 дітей. Змагання відвідав амбасадор проекту
0
Читати далі
В Україні діятиме новий покращений проект з кібербезпеки BRAMA (БРАМА)
0
Читати далі
У селах Рівненщини побільшало аптек
0
Читати далі
СБУ Рівненщини затримала посадовицю харківського університету, яка співпрацювала з окупантами
0
Читати далі
У школах Рівненщині весняні канікули розпочнуться у березні
0
Читати далі
Унаслідок ДТП на Рокитнівщині загинув водій фургона
0
Читати далі
У Рівненській ОВА знову навчають антикорупційному законодавству
0
Читати далі