У Рівненській ОДА відбувся онлайн брифінг щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води.
Як повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, сьогодні з ініціативи Президента Володимира Зеленського підписаний Меморандум, який дасть змогу врегулювати проблемні питання щодо забезпечення теплопостачання та гарячої води українцям.
«Сьогодні дійсно підписаний історичний документ, підписаний між Кабміном, НКРЕКП, «Нафтогаз» та мерами міст. Він передбачає, що до кінця опалювального сезону на Рівненщині тарифи на тепло і воду не зміняться. Меморандум передбачає стале проходження 2020/2021 сезону і підготовку до наступного», – відзначив Віталій Коваль.
Важливо, на думку голови Рівненської ОДА, що досягнуто компромісу незалежно від політичних поглядів та партійної приналежності.
«Вдалося об’єднати зусилля і Уряду, і Офісу Президента, і мерів. Українці будуть взимку з гарячою водою та з теплом. Зайвого навантаження на сімейні бюджети жителі Рівненщини уникнуть. Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування. Це ключова теза», – наголосив голова ОДА.
У свою чергу керівник Рівненської громади Олександр Третяк подякував за конструктив та позицію державних органів у питанні тарифоутворення.
«Меморандум є першим серйозним документом, адже вперше органи місцевого самоврядування та мерів міст почули. Адже навантаження на наші заклади були серйозними, а через підняття тарифів могли утворитися значні борги», – відзначив Олександр Третяк.
Так, згідно із Меморандумом, до кінця опалювального сезону 2020-2021 років українці, у тому числі жителі Рівненщини, безперебійно отримуватимуть опалення. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом нинішнього опалювального сезону не зміниться.
Меморандум також передбачає, що теплопостачальні підприємства гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла та постачання його у домівки громадян упродовж усього опалювального періоду 2020-2021 років. Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсація різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло.
Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.
«Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дасть змогу уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.
До кінця опалювального сезону тарифи на воду і тепло на Рівненщині не зміняться
Найцікавіші матеріали