До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта

До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта
0
До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта
Компанія-постачальник нафти для Міністерства оборони США приховувала її російське походження, щоб продавати товар в обхід ембарго.


Про це йдеться у розслідуванні Washington Post.

 

Журналісти з'ясували, що грецький нафтопереробний завод Motor Oil Hellas і далі закуповував нафту в росії, хоча після того, як почала діяти заборона на російську нафту, там стверджували, що знайшли інші джерела закупівель.

 

Щоб приховати російське походження нафти, маршрут постачання до Греції пролягав через нафтосховище в Туреччині. Крім того, пише Washington Post, з'ясувати, звідки походить такий продукт, ще складніше, бо існує промислова практика змішування нафти різного походження.

 

Згідно з даними контрактів, Пентагон уклав із грецьким нафтопереробним заводом угоди майже на 1 мільярд доларів після того, як заборона США на російську нафту набула чинності в березні минулого року.

 

В оборонному відомстві США заявили, що їм невідомо про російське походження закупленої нафти. Там також зазначили, що відповідальність за дотримання санкцій несе сам грецький нафтопереробний завод.

 

Журналісти також визначили, що грецька компанія входить до десятки найкращих підрядників оборонного відомства США серед постачальників палива та нафтопродуктів. З 2019 року Пентагон виплатив їй понад 1,1 мільярда доларів, пише Washington Post.

 

Заборона на російську нафту

Сполучені Штати повністю заборонили імпорт російської нафти, газу та вугілля до країни ще 8 березня 2022 року. Пізніше заборону підтримав і Конгрес країни.


ЄС також погодився з 5 грудня 2022 року застосувати санкції, пов’язані з обмеженням цін на російську сиру нафту й нафтопродукти. Цей рівень становить 60 доларів за барель. До цього рішення приєдналися країни «Великої сімки» (G7) та Австралія, а також Швейцарія.

 

Зрештою через західні санкції постачання сирої нафти з росії у грудні впали до найнижчого рівня за 2022 рік. Також упродовж останніх трьох місяців 2022-го скорочувалися обсяги нафти, яка прямує до Китаю, Індії та Туреччини. Постачання нафти до згаданих країн почало рятувати росію після того, як цей енергоресурс припинили купувати в Європі.

 

 

0
Політика
Найцікавіші матеріали
До війни на Рівненщині будували школи і лікарні, зараз – укриття
0
Читати далі
На Рівненщині викрили ділка, котрий хотів продати російську зброю з фронту
0
Читати далі
Географічним об'єктам у Криму повернуть історичні назви кримськотатарською
0
Читати далі
У Рівному безкоштовно анонімно тестуватимуть на ВІЛ, гепатит В, C
0
Читати далі
Меблі, Starlink та 6 тонн м’яса: які закупівлі провели громади Рівненщини
0
Читати далі
Депутата Рівненської облради, який незаконно збагатився на мільйони доларів, відправили під варту
0
Читати далі
Рівнянина, який перейшов на бік ворога, засуджено до 14 років за ґратами
0
Читати далі
На Рівненщині YouControl вчить виявляти недобросовісні компанії
0
Читати далі
У Дубенському районі чоловік загинув під поїздом
0
Читати далі