До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта

До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта
0
До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта
Компанія-постачальник нафти для Міністерства оборони США приховувала її російське походження, щоб продавати товар в обхід ембарго.


Про це йдеться у розслідуванні Washington Post.

 

Журналісти з'ясували, що грецький нафтопереробний завод Motor Oil Hellas і далі закуповував нафту в росії, хоча після того, як почала діяти заборона на російську нафту, там стверджували, що знайшли інші джерела закупівель.

 

Щоб приховати російське походження нафти, маршрут постачання до Греції пролягав через нафтосховище в Туреччині. Крім того, пише Washington Post, з'ясувати, звідки походить такий продукт, ще складніше, бо існує промислова практика змішування нафти різного походження.

 

Згідно з даними контрактів, Пентагон уклав із грецьким нафтопереробним заводом угоди майже на 1 мільярд доларів після того, як заборона США на російську нафту набула чинності в березні минулого року.

 

В оборонному відомстві США заявили, що їм невідомо про російське походження закупленої нафти. Там також зазначили, що відповідальність за дотримання санкцій несе сам грецький нафтопереробний завод.

 

Журналісти також визначили, що грецька компанія входить до десятки найкращих підрядників оборонного відомства США серед постачальників палива та нафтопродуктів. З 2019 року Пентагон виплатив їй понад 1,1 мільярда доларів, пише Washington Post.

 

Заборона на російську нафту

Сполучені Штати повністю заборонили імпорт російської нафти, газу та вугілля до країни ще 8 березня 2022 року. Пізніше заборону підтримав і Конгрес країни.


ЄС також погодився з 5 грудня 2022 року застосувати санкції, пов’язані з обмеженням цін на російську сиру нафту й нафтопродукти. Цей рівень становить 60 доларів за барель. До цього рішення приєдналися країни «Великої сімки» (G7) та Австралія, а також Швейцарія.

 

Зрештою через західні санкції постачання сирої нафти з росії у грудні впали до найнижчого рівня за 2022 рік. Також упродовж останніх трьох місяців 2022-го скорочувалися обсяги нафти, яка прямує до Китаю, Індії та Туреччини. Постачання нафти до згаданих країн почало рятувати росію після того, як цей енергоресурс припинили купувати в Європі.

 

 

0
Політика
Найцікавіші матеріали
У Вараші внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст
0
Читати далі
Легковий автомобіль, ремонт приміщення ЦНАПу та ліфтів у Рівному: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині затримано правоохоронця, який налагодив схеми уникнення мобілізації
0
Читати далі
росія навряд чи спроможна захопити Харків без додаткових сил, але прагне заволодіти Вовчанськом
0
Читати далі
Чи потрібно українським дітям за кордоном ходити у дві школи: відповідь МОН
0
Читати далі
На Рівненщині затримали агента фсб, який готував ракетні удари по області
0
Читати далі
Спортсмен з Рівненщини здобув дві нагороди на чемпіонаті Європи.
0
Читати далі
На Рівненщині трирічний хлопчик випав із вікна
0
Читати далі
Чи будуть введені обмеження електропостачання в Україні
0
Читати далі