До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта

До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта
0
До Пентагону надходила підсанкційна російська нафта
Компанія-постачальник нафти для Міністерства оборони США приховувала її російське походження, щоб продавати товар в обхід ембарго.


Про це йдеться у розслідуванні Washington Post.

 

Журналісти з'ясували, що грецький нафтопереробний завод Motor Oil Hellas і далі закуповував нафту в росії, хоча після того, як почала діяти заборона на російську нафту, там стверджували, що знайшли інші джерела закупівель.

 

Щоб приховати російське походження нафти, маршрут постачання до Греції пролягав через нафтосховище в Туреччині. Крім того, пише Washington Post, з'ясувати, звідки походить такий продукт, ще складніше, бо існує промислова практика змішування нафти різного походження.

 

Згідно з даними контрактів, Пентагон уклав із грецьким нафтопереробним заводом угоди майже на 1 мільярд доларів після того, як заборона США на російську нафту набула чинності в березні минулого року.

 

В оборонному відомстві США заявили, що їм невідомо про російське походження закупленої нафти. Там також зазначили, що відповідальність за дотримання санкцій несе сам грецький нафтопереробний завод.

 

Журналісти також визначили, що грецька компанія входить до десятки найкращих підрядників оборонного відомства США серед постачальників палива та нафтопродуктів. З 2019 року Пентагон виплатив їй понад 1,1 мільярда доларів, пише Washington Post.

 

Заборона на російську нафту

Сполучені Штати повністю заборонили імпорт російської нафти, газу та вугілля до країни ще 8 березня 2022 року. Пізніше заборону підтримав і Конгрес країни.


ЄС також погодився з 5 грудня 2022 року застосувати санкції, пов’язані з обмеженням цін на російську сиру нафту й нафтопродукти. Цей рівень становить 60 доларів за барель. До цього рішення приєдналися країни «Великої сімки» (G7) та Австралія, а також Швейцарія.

 

Зрештою через західні санкції постачання сирої нафти з росії у грудні впали до найнижчого рівня за 2022 рік. Також упродовж останніх трьох місяців 2022-го скорочувалися обсяги нафти, яка прямує до Китаю, Індії та Туреччини. Постачання нафти до згаданих країн почало рятувати росію після того, як цей енергоресурс припинили купувати в Європі.

 

 

0
Політика
Найцікавіші матеріали
У Рівному за приватні кошти відкриють нову школу з укриттям для безпечного навчання дітей
0
Читати далі
На Рівненщині внаслідок пожежі загинули 3 дітей
0
Читати далі
У Вараському районі керманич наїхав на пішохода та втік
0
Читати далі
Зеленський представив «план стійкості» у Верховній Раді
0
Читати далі
У Рівному судять зрадницю, котра перейшла на бік ворога
0
Читати далі
Реверсна дотація допоможе державі захистити громади прифронтових та деокупованих територій
0
Читати далі
Жителя Сарненського району судитимуть за організацію схеми для ухилянтів
0
Читати далі
Гранати, патрони, наркотики виявили у жителів Рівненщини у сараї
0
Читати далі
Україна може зробити власну ядерну бомбу, якщо США скоротить військову допомогу
0
Читати далі