Оплата податків у декілька кліків прямо зі свого смартфона - невдовзі запрацює нова функція для українських підприємців.
Так, Мінцифра спільно з Державною податковою службою анонсували нові податкові послуги для бізнесу в мобільному застосунку та на порталі «Дія». Презентація послуг відбудеться вже навесні на «Diia Summit».
«Уже цієї весни на «Diia Summit» ми запускаємо електронний підпис у «Дії», який відкриває нові можливості для цифровізації послуг для бізнесу. Наш наступний крок - ми інтегруємо послуги податкової в «Дію», щоб створити для українців зручний і простий сервіс. Спільно з Державною податковою службою ми знайшли оптимальний підхід, як реалізувати в кілька кліків сплату податків і подання декларацій для ФОПів на спрощеній системі оподаткування як у застосунку, так і на порталі «Дія», - заявив Віцепрем’єр-міністр України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Після «Diia Summit» на порталі та в застосунку «Дія» у розділі «Мої податки» для громадян будуть доступними
- сплата податків і подання декларацій для ФОПів на спрощеній системі оподаткування,
- довідка про отримані доходи та сплачені податки,
- дані про платника податків і стан його розрахунків з бюджетом.
Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко наголосив, що нині одним з головних пріоритетів є інтеграція з порталом та застосунком «Дія».
«Це сервіси, які забезпечують прозорість, простоту та зручність надання державних послуг громадянам. Відтепер сервіси будуть доступні на двох платформах в електронному кабінеті платника податків й у «Дії», — додав Олексій Любченко.
Процеси заповнення декларацій у «Дії» максимально автоматизовано. Система заповнюватиме за користувача всі поля так, що йому треба буде відповісти лише на 4 запитання. Наприклад, сьогоднішня декларація - це дві сторінки з більш ніж 30 полями.
Також через «Дію» українці отримуватимуть сповіщення про граничні строки оплати, наявність податкових зобов’язань або заборгованості. Це допоможе уникнути штрафів і зекономить кошти підприємців.
Крім того, відбудеться інтеграція «Дії» з банками. Завдяки цьому за згодою користувача «Дія» робитиме запит до банку і відбиватиме загальну суму надходжень за обраний звітний період з ФОП-рахунку або рахунків.
Важливо, що суму доходів бачитиме тільки користувач. «Дія» від імені користувача лише робить запит до банку й заповнює відповідне поле в декларації. Нагадаємо, що «Дія» не зберігає жодних персональних даних.