У Дубенському замку можна побачити неймовірні вишиті картини та рушники, а також вцілілу ікону з АТО. Довші та коротші, великі та менші, вишиті хрестиком, гладдю та іншими техніками прикрашають мисливську залу Дубенського заповідника картини і рушники майстринь Ольги М’якоти та Людмили Лисюк. 6 березня тут відкрилась виставка «Мелодії вічного джерела», пише 03656.com.ua
Близько 50 незвичайних різноманітних картин та рушників по-своєму особливих створили уродженка Тараканова, що на Дубенщині, Ольга М’якота та Людмила Лисюк з Гощанщини. Хоча й роботи рівненських майстринь відомі далеко за межами Рівненщини і України. Вироби Ольги М’якоти зберігаються не лише в Європі, а й Канаді, Австралії, Америці і навіть Мозамбіку (Африка). Жінка опанувала близько 80 технік вишивання. Людмила Лисюк з 1982 року учасник різноманітних виставок, наставник юних творців, реалізатор вишитих стендів у навчальних закладах.
Про свою творчість більше розповіла Людмила Лисюк, так як Ольга М’якота захворіла. Майстриня, як уже зазначав Інформаційний портал м. Дубно, займається вишивкою ще з 80-х років, але після 10-річної перерви у роботі почала шукати щось нове.
«Я займалась народною вишивкою, але так як любила образотворче мистецтво, живопис вирішила перенести його на полотно вишивкою. Мені цікаве було щось інноваційне. На основі класичних технік створювались і створюється щось нове. Технік дуже багато, люблю робити декори, об’єми, голкою імітую ткацтво» – ділиться майстер художньої вишивки.
Також Людмила Іванівна розповідає, що в основі картин лежать мотиви не лише філософські, а й реалістичні. Чимало робіт втілені з життя, наприклад, емоції, спогади з дитинства. Так картина «Туман» пов’язана з бабусею майстрині, що проживала на хуторі біля лісу, де часто був туман. А робота, що виглядає дуже патріотично, оскільки поєднує синій та жовтий кольори, з’явилась в доробку після поїздки з Києва, коли цвів ріпак та насувалась гроза. Тобто картини мають реальне підґрунтя. Їх пані Людмила виконує, аби відновитись від філософських мотивів. Але в будь-якому випадку створює картину як ескіз, а тоді переносить її на полотно голкою, передаючи світло, тіні тощо. Реалістичні, етюдні роботи найчастіше купують у майстрині. Їхня вартість сягає декілька тисяч гривень, адже забирає чимало часу та енергії.
Картина “Туман”
«Складні роботи виконуються 6-7 місяців, тому що великі об’єми і рутинна робота. Треба зробити багато стібків, щоб створити велике інтер’єрне полотно. Плюс відбувається дуже багато накладань. А також постійно йде експеримент, пошук чогось нового, що може вивести мене на новий рівень подачі. Технічна подача допомагає мені виразити та передати ідею, яку хочу показати» – каже Людмила Лисюк.
Побачити оригінальність та красу вишитих робіт у Дубенському замку можна буде до 26 березня.