У області почнуть впроваджувати програму «Безпечна Рівненщина», вона передбачає встановлення камер спостереження у кожному населеному пункті.
Камери фіксуватимуть порушення, розпізнаватимуть обличчя та фіксуватимуть номери автівок. Ціна введення – вісім мільйонів гривень. Подібна техніка в області уже є, але цього недостатньо, вважають і в обласних адміністрації та раді, і у поліції.
Що каже поліція
У Нацполіції журналістам «Суспільного» розповіли, що вже проаналізували системи відеоспостереження у передових регіонах України та у світі. Тому рекомендуватимуть підійти до впровадження безпеки комплексно.
«Встановлення камер відеоспостереження дозволить не тільки боротися зі злочинністю, а й запобігати порушенням, допоможе органам місцевого самоврядування виконувати покладені на них і екологічні функції, і функції з організації безпеки дорожнього руху і контролю за діяльністю комунальних установ», – розповіла спеціалістка відділу комунікації Нацполіції області Світлана Карачун.
Вона уточнила, що до програми «Безпечна Рівненщина» належить не лише встановлення камер, а й серверів та аналітичних комп'ютерних програм, які аналізуватимуть та оброблятимуть візуальну інформацію з допомогою сучасних засобів.
По центру зліва направо: голова облради С.Кондрачук, голова ОДА В.Коваль, очільник поліції області О.Камишанський під час наради
«Після надходження повідомлення про злочин чи порушення, буде проводитися пошук відеофіксації по камерах усієї області. Після цього до бази «Розшук» вноситимуться номери авто і правоохоронці орієнтуватимуться на затримання злочинців», – зазначила спеціалістка.
Також, розповіла Світлана Карачун, аналогічна програма у Києві, Одесі та у Львові сприяла зменшенню рівня злочинності, вандалізму та хуліганства у місцях встановлення на 60%.
Що кажуть у РОДА
Програма «Безпечна Рівненщина» передбачає встановлення вузлів відеоспостереження у кожній громаді, кажуть у Рівненській обласній державній адміністрації. Цю програму презентували області 6-го квітня.
«На сьогодні в області уже працює 596 камер спостереження. Їх замало, аби швидко та ефективно реагувати та виявляти злочини і правопорушення. Основна ідея програми – не лише встановити додаткові камери спостереження, а й запустити новий сервер і програмне забезпечення. Тоді дані зі всіх камер області зберігатимуться на єдиній платформі», – каже голова ОДА Віталій Коваль.
Він додав, що таким чином зможуть покращить безпекове середовище, адже камери розпізнаватимуть обличчя, фіксуватимуть номери автівок та порушення громадського порядку.
Що кажуть в облраді
Посадовці мали зустріч із правоохоронцями та радились щодо нюансів програми.
«Кожен, хто живе в невеликому селі, містечку чи в обласному центрі, повинен почуватися захищеним. Тому спільно з фахівцями ми в найкоротші строки розробимо план дій, як спільно з керівниками територіальних громад створити якісне безпекове середовище»,– каже Сергій Кондрачук.
У облраді повідомили, що така програма вже працює у кількох тергромадах області. Камери встановлять насамперед у закладах культури, освіти та медицини.
Що відомо
Програму «Безпечна Рівненщина» розглянуть та затвердять на сесії облради. Для її реалізації залучатимуть кошти обласного бюджету та бюджетів територіальних громад. Вартість програми – вісім мільйонів гривень.
Окрім оперативного розкриття злочинів та порушень, єдина система відеоспостереження, за задумом посадовців, дозволить попередити аварії, надзвичайні ситуації та мінімізувати наслідки від стихійних лих.
Сама програма передбачає інтеграцію з ситуаційними центрами, хмарне обчислювальне середовище та програмні засоби аналітики.
У Рівненській області функціонує 596 камер спостереження, з яких 502 – оглядових, 89 – з розпізнаванням номерних знаків, три – з розпізнаванням обличь та дві роботизовані.
42 камери працюють у Вараському районі, 49 – у Сарненському, 87 – у Дубенському районах. 418 камер відеоспостереження функціонують у Рівненському районі.
Камери у кожне село: влада планує профінансувати «Безпечну Рівненщину»
Найцікавіші матеріали