Комітет Ради схвалив Космічну програму України

Комітет Ради схвалив Космічну програму України
0
Комітет Ради схвалив Космічну програму України

Комітет Верховної Ради з економічного розвитку схвалив для розгляду в першому читанні Космічну програму України на 2021-2025 роки. Про це повідомив заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський.

Програма містить декілька ключових проектів, зокрема:

– виробництво та запуск на космічну орбіту восьми супутників для створення власної системи дистанційного зондування землі (один з роздільною здатністю 7 м, шість з роздільною здатністю 1 м та один — до 0,3 м), а також двох мікросупутників для дослідження космосу;

– виготовлення ракетних двигунів («Циклон-4М», «Антарес»);

– створення власної ракети-носія для запуску космічних апаратів;

– створення власної пускової міністанції морського старту;

– створення інженерної моделі місячного модуля та початок її випробування в межах міжнародної програми дослідження Місяця Artemis.

Попередня Космічна програма України була прийнята ще у 2013-му та припинила діяти у 2017 році. Останні п’ять років українська космічна галузь існувала без головного стратегічного документа, який визначає пріоритети розвитку технологій та державного фінансування. За словами Кисилевського, через це підприємства змушені були переорієнтуватися на іноземні замовлення. Наприклад, КБ «Південне» сьогодні на 90% залежить від експорту. Тобто, здатність України виробляти космічні апарати зумовлена бажанням урядів інших країн за це платити. Прийняття нової програми та її належне фінансування має дозволити Україні зберегти компетенції та претендувати на подальшу участь у світовому ринку космічних технологій. У свою чергу голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай висловив думку, що галузева програма вже незабаром дасть відчутний економічний ефект.

За матеріалами: The Univerce. Space. Tech

0
Наука і технології
Найцікавіші матеріали
Біля Рівного таксист порізав клієнта, бо той не заплатив
0
Читати далі
У Рівному внаслідок ДТП травмувалась дитина
0
Читати далі
У Львові від сказу померла жінка, яку вкусило кошеня
0
Читати далі
На Дубенщині у ДТП один водій загинув, інший отримав тяжкі травми
0
Читати далі
На Сарненщині після вчинення смертельної ДТП парубок вчинив самогубство
0
Читати далі
Міська рада робить опитування серед рівнян щодо того, що буде зображено на муралі в центрі
0
Читати далі
Офіційна заява в.о. міського голови Рівного щодо неправомірного нанесення контурів зображення на фасад будівлі
0
Читати далі
У Рівному пересилали психотроп до слідчого ізолятора
0
Читати далі
На Рівненщині виявили нелегальних старателів
0
Читати далі