Ходити стройовим кроком, похідними колонами та співати стройових пісень на відмінно вміють не лише військові, а й учні. Принаймні учні старших класів Рівненського обласного ліцею, де відбувся конкурс стройової пісні. Одним з членів журі був і офіцер військової частини 3055 Нацгвардії старший лейтенант Богдан Саковець.
«Такий конкурс ми проводимо в ліцеї вже більше 10 років, - розповідає його засновник та організатор вчитель предмету «Захист Вітчизни» Микола Якубов. – Протягом двох тижнів учні готувалися ходити стройовим кроком і співати. Я допомагав їм у цьому, підказував і скеровував, де потрібно. Приємно було бачити, що вони підійшли до підготовки з особливим ентузіазмом. Тренувалися по три-чотири рази на день на плацу перед школою з власної ініціативи».
Учні 10-х та 11-х класів одягнулися у строї, кожен клас виділився по своєму. Одні – у військовій формі, інші – у вишиванках, треті – у чорних футболках, наче майбутні спецназівці. Кожен клас обрав собі не лише форму, а й стройову пісню. Наприклад, 11-В виступав у формі січових стрільців і виконував пісню січових стрільців «Гей, там на горі Січ іде».
«Брати участь в такому конкурсі – це почесно, - вважає одна з таких «командирів» 16-річна учениця 11-В класу Катерина Марчук. – Ти йдеш, на тебе дивляться учні молодших класів, намагаючись взяти з тебе приклад. Вирішила стати командиром, щоб довести, що жінки не є слабкою статтю. Навіть зараз у нашій армії є жінки. Не приховую, що було важко тренувати цілий клас. Було важко їх зібрати тавикликати бажання щось зробити. Зрештою мені вдалося їх вишикувати і ми виступили класно».
Урочистим маршем учні пройшли перед умовно трибуною, чітко виконуючи накази своїх «командирів». Демонстрували основні елементи стройової підготовки: стройову ходу, повороти, відання військового вітання, марширування на місці, виконання стройової пісні. Журі в складі чотирьох чоловік визначало переможців.
«Учні вразили мене своєю підготовкою, враховуючи, що на це у них було не так багато часу, - зізнається один з членів журі, старший лейтенант Богдан Саковець. – Тому мені особисто було важко визначати, хто посяде третє, друге і перше місця, усім хотілося віддати першість. В результаті все ж ми визначились, що абсолютну перемогу здобув десятий клас, в якого до речі, до цього предмету «Захист Вітчизни» не було. Тож ці діти розпочали стройову підготовку лише півтора місця тому».
Конкурс завершився врученням нагород, а також грамоти вчителю від військової частини 3055 НГУ,за активну життєву позицію та участь у військово-патріотичній підготовці майбутніх гвардійців.