Тисячу ялинок та сосен за минулий тиждень реалізували лісництва Рівненщини. Як і в минулому році, цьогоріч лісівники мають право вирубати та продати 90 тисяч новорічних дерев. Такий ліміт їм встановила Рівненська обласна рада.
Своє життя новорічні дерева починають на території розсадника Базальтівського лісництва Костопільського лісгоспу. Ялинки та сосни спершу висаджують в спеціальні короби. Через рік-два дерева пересаджують на плантації. Найближчими днями ці дерева підуть на продаж.
Після того, як ялинку зрізають, на неї чіпляють стрічку зі штрих-кодом, номер якого можна перевірити на сайті Державного агентства лісових ресурсів України.
Майстер Базальтівського лісництва Анатолій Буржинський:
– Це для того, щоб можна було перевірити де була зрізана дана ялинка і для легальної її реалізації.
Загалом на території Костопільського лісгоспу новорічні ялинки та сосни ростуть на плантаціях площею більше 7 гектарів. За ними слідкують рейдові групи.
Головний лісничий Костопільського лісгоспу Сергій Крикавський:
– В період новорічно-різдвяних свят здійснюється цілодобове чергування державної лісової охорони, особливо плантацій новорічних ялинок, щоб не було самовільних рубок. Ще поки нікого. І надіємося, що нікого і не затримаємо.
Реалізує Костопільський лісгосп і ялинки, які вирощують в горщиках.
Жителька м. Костопіль Наталія Грипіч:
– В мене діти сказали, що штучна це не Новий рік, це не справжнє свято, це штучне свято. А жива ялинка настрій приносить. Хочу в горщику. Не хочу їй шкодити, не хочу її рубати, краще потім повернути її назад до лісу.
Інженерка лісових культур Ольга Блонська:
– Потім після святкування винести і посадити. Ялинка не боїться холоду і морозу. Можна розгорнути сніг і посадити. Якщо ялинка в будинку дала приріст її виносити на мороз не треба, бо пагінці обмерзнуть.
– А що тоді з нею робити? (запитує журналістка)
–Десь поставити в прохолодне місце і щоб побула до тепла.
На сьогоднішній день на Рівненщині лісівники реалізували вже тисячу ялинок та сосен. Загалом цьогоріч до свят лісгоспи області мають право вирубати та продати 90 тисяч новорічних дерев. Ялинки та сосни слід купувати лише з відповідними бірками.
Головний лісничий області Михайло Прокопчук:
– Кожна ялинка повинна бути чіпована, і коли вас на базарі просять її зняти, краще не віддавайте. Ви собі її донесіть додому. Бо поліція, екологічна інспекція, лісівники мають право перевірити вас до тих пір поки ви купили ялинку на базарі і несете її додому.
Додамо, що цьогоріч сума штрафу за самовільно зрубану ялинку чи сосну збільшилася. Мінімальний розмір становить 1009 гривень. Якщо ж дерево зрубане в заповідній зоні настає кримінальна відповідальність.
За матеріалами UA: Рівне