26 жовтня усі новостворені громади Рівненщини отримають землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку.
Цьому сприятиме Указ Президента України № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.
Цей крок завершить реформу з децентралізації.
— Ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена. Це передача земель безпосередньо громадам. Цей важливий крок буде зроблено. Я підписав указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності, — зазначає Президент України Володимир Зеленський.
Загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі, на Рівненщині – це 70 тисяч гектарів.
Глава держави заявив, що нинішня влада обіцяла надати українцям реальне право власності на землю. І виконала цю обіцянку. Так, 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про обіг с/г земель, який передбачає надання права купівлі землі лише українцям. Також законодавчо встановлені обмеження максимальної площі, яка може перебувати у власності однієї особи, та пільгові умови для українських фермерів. 6 травня Президент підписав закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних, що наведе лад в усіх реєстрах природних ресурсів України, а 22 липня – закон щодо просторового планування громад.
За словами заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка, Указ Президента значно прискорить передачу земель у власність громад.
— Це створить додаткові переваги децентралізації. Адже ОТГ найкраще знають, де будувати дитсадки, школи чи лікарні, створювати промислові зони або ж парки. Деякі ділянки можна буде здати в оренду та поповнювати власні бюджети за рахунок податку на землю. Одним словом, ОТГ отримають багато переваг, що дозволить стати їм більш спроможніми, — додає Ігор Тимошенко.
Також в межах земельної реформи для українських фермерів будуть запроваджені пільгові умови для доступу до ринку землі.
Фермери можуть викупити земельні ділянки, надані їм у постійне користування або довічне успадковане володіння, а також переоформлені в оренду (розстрочка платежу до 10 років, вартість на рівні нормативної грошової оцінки таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів).
Читайте також: Хто першим в Україні отримає вакцину від COVID-19
Читайте також: П'ять територіальних одиниць Рівненщини повертаються до «червоної» зони
Читайте також: Як у Рівному ЖК "На Щасливому" 9-річницю відзначили (ФОТО)