Житель Острозького району підходив небезпечну екзотичну форму малярії. Іформацію підтвердили у Рівненському обласному лабораторному центрі. Тропічну хворобу чоловік привіз з Екваторіальнї Гвінеї, де працював останні півроку у місцевому аеропорту. До слова, саме ця країна має підвищений ризик захворюваності серед населення, не зважаючи на всі владні зусилля ВООЗ.
Додають, що у хворого діагностували один із найнебезпечніших видів цієї недуги - тропічну, котра протікає найважче. Ефективність лікування залежить від своєчасного виявлення хвороби. Пацієнт вчасно звернувся до лікарні, тому був госпіталізований до медзакладу у інфекційне відділення, де наразі отримує усе необхідне лікування.
До слова, у світі щорічно інфікується малярією вд трьохсот до шестисот осіб. Згідно з даними ВООЗ, ця цифра щорічно зростає на шістандцять відсотків. Щороку від півтора до трьох мільйонів осіб помирає від цієї хвороби (це в п'ятнадцять разів більше, ніж від СНІДу).
За останні десять років малярія посіла третє місце за смертністю після пневмонії та туберкульозу та вийшла на перше місце серед інфекційних хвороб. Понад сто країн, половина з яких знаходяться в Африці є неблагополучними по малярії.
Реєструється малярія також в таких країнах, як, Індія, Бразилія, Шрі-Ланка, В'єтнам, Колумбія. Найближчі до України країни, це Таджикистан, Узбекистан та інші країни Середньої Азії.
В районах розповсюдження малярії проживає близько 2,4 мільярда людей або 1\4 населення Світу. У зв'язку з величезною міграцією населення в Україні щорічно реєструються до півсотні завізних випадків малярії. Лише у цьому році випадки реєструвались в Полтавській, Львівській, Дніпропетровській областях та місті Київ.
В Рівненській області останній випадок був зареєстрований у 2013 році. Майже всі випадки були пов'язані з перебуванням хворих в країнах Африки.