Марсохід NASA вперше в історії отримав кисень з атмосфери Червоної планети

Марсохід NASA вперше в історії отримав кисень з атмосфери Червоної планети
0
Марсохід NASA вперше в історії отримав кисень з атмосфери Червоної планети

Дослідники випробували перший прилад для видобутку кисню на Марсі.

Марсоходу Perseverance («Персеверанс») вперше вдалося перетворити частинку багатої вуглекислим газом атмосфери Червоної планети на кисень.

Як розповіли у прес-центрі NASA, на борту Perseverance розташовано невеликий експериментальний прилад, «розміром з тостер», під назвою Mars Oxygen In-situ Resource Utilization Experiment (MOXIE). Саме він виконав це завдання.

Випробування відбулося 20 квітня, після семимісячної подорожі апарату з Землі, у 60-й марсіанський день з моменту прильоту місії на Марс 18 лютого.

Атмосфера Марса на 96% складається з вуглекислого газу. MOXIE відокремлює атоми кисню від молекул вуглекислого газу, які складаються з одного атома вуглецю і двох атомів кисню. При цьому в атмосферу планети викидається залишковий продукт – окис вуглецю (чадний газ). Для такого перетворення, однак, потрібні високі температури – близько 800 градусів за Цельсієм.

У цьому першому експерименті MOXIE вдалося видобути близько 5 г кисню, що може забезпечити приблизно 10 хвилин дихання для астронавта. Зараз прилад може виробляти до 10 г кисню на годину.

Фахівці сподіваються, що в майбутньому ця технологія допоможе відкрити шлях до того, аби «наукова фантастика стала науковим фактом», а видобуток і зберігання кисню на Марсі для ракет, які могли б підіймати астронавтів з поверхні планети, стали реальністю. Крім того, подібні технології колись зможуть забезпечувати й самих астронавтів придатним для дихання повітрям.

У NASA результати успішного експерименту назвали «багатообіцяючими». Очікується, що MOXIE витягне кисень ще щонайменше дев'ять разів упродовж марсіанського року, рівного приблизно двом рокам на Землі.

За матеріалами: УНІАН

0
ВСЕ - МОЖЛИВО
Найцікавіші матеріали
У Черкасах тренерка танців зібрала з батьків мільйон на поїздку з дітьми в Грузію, але програла гроші в казино
0
Читати далі
В Україні планують скасувати дистанційне навчання у школах: заява Федорова
0
Читати далі
Поліція затримала вбивцю, який зарізав брата у Рівненському районі
0
Читати далі
У Рівному затримано російського агента, який готував підрив військовослужбовців Сил оборони у службовому авто
0
Читати далі
Завербований агент рф намагався підірвати багатоквартирний будинок у Рівному
0
Читати далі
На Володимиреччині водій мотоцикла та пасажир після ДТП потрапили у реанімацію
0
Читати далі
У Здолбунові чоловік, погрожуючи ножем, намагався вкрасти авто
0
Читати далі
На Володимиреччині автомобіль врізався у дерево: травмований пасажир помер у лікарні
0
Читати далі
Рівненщина представляє інвестиційні проєкти на конференції з відновлення у Римі
0
Читати далі