Експерти зазначили, що термін захисту вакцин може відрізнятися і в залежності від використовуваного препарату.
В Україні нарощуються темпи вакцинації від коронавірусу, а разом з цим і почали активно обговорювати можливість ревакцинації - тобто отримання бустерної дози.
Як стверджують медики, якщо через півроку після курсу COVID-щеплень не отримати бустера, ефект від вакцини все одно залишиться. Звичайно, через шість місяців імунітет слабшає, але не катастрофічно, пише РБК-Україна у статті «Третя не зайва. Чи потрібне українцям додаткове щеплення від COVID».
За словами імунолога Бориса Донського, якщо перші 3 місяці курс щеплень захищає імунітет умовно кажучи, на 92%, то через півроку гарантія буде 81%.
«Так, він (ефект від вакцини - УНІАН) падає, але навіть через півроку залишається досить ефективним, він не зникає. Він буде в принципі працювати ще багато-багато років, просто рівень його ефективності буде трохи нижчим», – пояснив Донський.
Директор Інституту біохімії НАН України Сергій Комісаренко, розповів, що через деякий час після вакцинації, перш за все, слабшає античний імунітет. При цьому дія Т-лімфоцитів або лімфоцитів пам'яті, які відіграють центральну роль в інактивації вірусу зберігається роками.
За його словами, термін захисту вакцин може відрізнятися і в залежності від використовуваного препарату. Наприклад, від Moderna імунітет триває довше, ніж від вакцини Pfizer.
Раніше, як писав УНІАН, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська висловилася щодо третьої дози вакцини від коронавірусу. Вона вказала, що бустерна доза потрібна буде пацієнтам з імунодефіцитом.
При цьому вона вказала, що іншим українцям не потрібна бустерна доза COVID-вакцини.
Вакцинація від коронавірусу в Україні: що відомо
Станом на 27 жовтня 2021 року в Україні встановлено новийрекорд щеплень від коронавірусу за добу - вакциновано понад 291 тис.осіб. Так, вчора вакцинували 291293 людини: одну дозу отримали 212 013 осіб, повністю імунізовані - 79 280.
З початку вакцинальної кампанії щеплено 9 млн 363 тис. 493 людини, з них повністю імунізовані і отримали дві дози – 7 млн 138 тис. 082
За матеріалами: УНІАН