«Межигірʼя» януковича стане парком-памʼяткою

«Межигірʼя» януковича стане парком-памʼяткою
0
«Межигірʼя» януковича стане парком-памʼяткою
Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про створення парку-пам'ятки загальнодержавного значення «Межигір'я», де колись була приватна резиденція президента-втікача Віктора Януковича.
 

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

 

Ухвалений законопроект №9353 передбачає створення на території Вишгородського району Київської області парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» загальною площею понад 138 гектарів.

 

Парк створюється за рахунок земель державної власності, розпорядником яких є держава в особі Кабміну. Усі земельні ділянки надаються парку в постійне користування. Також законопроєкт передбачає утворення спеціальної адміністрації парку.


У проекті закону йдеться, що парк є природоохоронною рекреаційною установою. Забезпечення дотримання природоохоронного законодавства службою охорони парку сприятиме відновленню видів тварин і рослин, збереженню біорізноманіття на території, зокрема, видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України та міжнародних червоних списків тощо.

 

Більше контексту

Роботи щодо статусу резиденції велися ще з кінця 2021 року, але початок повномасштабної війни зупинив цей процес. У липні 2022-го міністр уряду Олег Немчінов повідомляв, що «Межигір’я» має отримати статус пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

 

Згідно з законодавством, відповідатиме за діяльність парку пам'ятки Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Можливо, у майбутньому діяльність таких парків координуватиме спеціальна агенція, казав Немчінов.

 

А втім, зміна статусу не завадить українцям відвідувати «Межигір'я», як і більшість інших парків, для відпочинку.

 

«Межигір'я» — колишня приватна резиденція Віктора Януковича у селі Нові Петрівці, що неподалік від Києва. Після його втечі резиденція перейшла у власність держави. 

0
ВСЕ - МОЖЛИВО
Найцікавіші матеріали
У Вараші районі потонув 14-річний хлопець
0
Читати далі
Перша тисяча дітей-випускників ветеранів і ветеранок отримають компенсацію вартості навчання
0
Читати далі
На Сарненщині внаслідок ДТП травмовано двох осіб
0
Читати далі
На Рівненщині заблокували діяльність організованої злочинної групи
Серед підозрюваних – працівник слідчого ізолятору
0
Читати далі
У Рівному заочно засуджено двох зрадників з Луганщини, які перейшли на бік ворога
0
Читати далі
На Рівненщині ДБР повідомила про підозру працівникам ТЦК, які силою мобілізували чоловіка
0
Читати далі
Поблизу кордону зі Словаччиною зупинили четвірку правопорушників з Рівненщини
0
Читати далі
В одному з кафе Рівного чоловік дістав гранату: на місце викликали поліцію
0
Читати далі
У Рівненському районі водій врізався у паркан: загинув пасажир
0
Читати далі