Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
«Темою зустрічі буде Україна. Ми обговорюватимемо можливість створення місії НАТО з підтримки України. Йдеться про використання можливостей Пакту для навчання українців, використання логістики та інших спільних елементів», — розповів Сікорський.
Глава польського МЗС запевнив, що такий формат не буде «конфронтаційним для москви», бо «російський президент намагається переконати громадян у конфлікті з НАТО».
«путін повторює цю брехню про оборонну війну. Я не раджу йому нападати на НАТО, тому що ми у 20 разів багатші, росія програє таку війну. Так само як СРСР програв холодну війну», — зазначив дипломат.
На його думку, «Україна ще не сказала свого останнього слова».
Перспективи відправлення військ до України
Президент Франції Емманюель Макрон наприкінці лютого на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.
Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну. У цьому процесі Париж поглиблює свій конфлікт з Берліном, який поводиться більш обережно, писало Politico.
Речник глави рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».