На Гаїті вбили президента

На Гаїті вбили президента
0
На Гаїті вбили президента

На Гаїті вночі 7 липня у своїй резиденції був вбитий президент країни Жовенель Моїз. Невідомі пробралися у будинок та застрелили його.

Інформацію про вбивство підтвердив прем'єр-міністр країни Клод Жозеф. Він назвав подію «одіозним, нелюдським і варварським» нападом.

Резиденцію штурмували невідомі близько першої ночі за місцевим часом. Також була поранена дружина президента.

У заяві прем'єр-міністра зазначається, що нападники говорили іспанською мовою. Офіційні мови на Гаїті — гаїтянська креольська і французька.

За словами прем'єра, саме він тепер очолить країну. Він переконує, що «було вжито всіх заходів, щоб гарантувати збереження держави».

53-річний Жовенель Моїз був при владі з лютого 2017 року, після того, як його попередник Мішель Мартеллі пішов у відставку.

Час перебування Мойзе на посаді було непростим, оскільки він зіткнувся зі звинуваченнями в корупції та хвилями антиурядових протестів, які часто були жорстокими.

Респу́бліка Гаїті — це країна в Карибському морі, що займає західну частину острова Гаїті. Населення — 9 мільйонів людей.

Це колишня французька колонія, яка отримала незалежність у 1804 році. У 1915 році Гаїті було окуповане військами США, під контролем яких країна перебувала до 1934 року.

За матеріалами: Громадське

0
Політика
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині поліцейські розшукують чоловіка, який стріляв у поліцейських
0
Читати далі
В селі Осові на Рівненщині відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту
0
Читати далі
15-річного підлітка з Рівненщини намагалися завербувати для підпалу автомобілів
0
Читати далі
У Костополі затримали чоловіка, який збував психотроп в особливо великих розмірах
0
Читати далі
Померла психолог Едіт Егер, що пережила Голокост і стала відомою працями щодо ПТСР
0
Читати далі
Канал постачання та збуту наркотиків ліквідували у виправній колонії на Рівненщині
0
Читати далі
Батько розбещував доньку та її однокласницю: на Рівненщині викрили чоловіка
0
Читати далі
ІТ-фахівець з Черкащини завербував мешканця Рівненщини для коригування повітряних атак РФ
0
Читати далі
У Рівному засудили двох державних зрадників
0
Читати далі