На РАЕС проведено випробування нового обладнання

На РАЕС проведено випробування нового обладнання
0
На РАЕС проведено випробування нового обладнання

Просте і красиве інженерне рішення запропонували спеціалісти хорватського інституту ядерних технологій INETEC для герметичного глушіння колекторів парогенераторів з метою оптимізації робіт у реакторному відділенні під час виконання планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків АЕС. Це рішення дозволяє проводити низку певних операцій паралельно, тим самим, скорочуючи загальну тривалість перебування енергоблоку в ремонті.

Планово-попереджувальні ремонти енергоблоків атомних електростанцій визначаються обов’язковим проведенням регламентних та позарегламентних операцій, послідовність та виконання яких складає загальну тривалість ремонту з точністю до години. Важливо не лише спланувати та скоординувати роботи, необхідно передбачити їх виконання з максимально можливою економією часу.

Захід із впровадження міцнощільних глушок колекторів парогенераторів виробництва INETEC реалізується на Рівненській АЕС за Комплексною (зведеною) програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України й успішно втілено на Запорізькій та Южно-Укранській АЕС. За словами інженера-технолога енергоремонтного підрозділу (ЕРП) РАЕС Артема Кухарського, реалізація згаданого заходу дозволить виконувати низку певних операцій в реакторному відділенні паралельно, що зоптимізує час проведення ремонту.

Фахівці INETEC передали на РАЕС комплект обладнання із встановлення глушок разом з вісьмома глушками, яких повністю достатньо для виконання робіт на одному з енергоблоків.

У приміщенні майстерень спецкорпусу блоків №№ 3, 4 РАЕС хорватськими спеціалістами проведено попередні функціональні випробування комплекту міцнощільних глушок та допоміжного обладнання на випробувальному стенді-імітаторі колектора парогенератора, а також навчання атомників – майстра та слюсарів цеху з ремонту тепломеханічного устаткування ЕРП.

Як прокоментував головний технолог ЕРП Олексій Попов, навчання було цікавим та результативним. Персонал сертифіковано на виконання робіт, зокрема атомники самостійно проведуть на стенді комплексні випробування всіх восьми глушок. У січні наступного року під час ППР блоку №4 відбудуться комплексні випробування на вісьмох колекторах парогенераторів.

За матеріалами:  РАЕС

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Псевдожурналісту Остапу Стахіву не дали права реєструвати власне ЗМІ
0
Читати далі
Дві фірми викрили на змові на тендерах із ремонту доріг на Рівненщині
0
Читати далі
85 вʼязнів із Рівненщини вступили до ЗСУ
0
Читати далі
Три проєкти з Рівненщини перемогли у конкурсі національно-патріотичного виховання
0
Читати далі
Цьогоріч СБУ Рівненщини викрили 32 особи за підозрою у державній зраді
0
Читати далі
Весільний обряд Рівненщини увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини України
0
Читати далі
У госпіталі на Рівненщині викладають курси IT для військових
0
Читати далі
Чому в різних областях електроенергію відключають на різну кількість годин?
0
Читати далі
42 особи засуджено за злочини проти дітей на Рівненщині
0
Читати далі