Фото борщівника Сосновського опублікувала Victoriya Alexeychuk у спільноті Ровно. Твой город / Рівне. Твоє місто. Рівнянка пише:
Прогулялася я Лебединкою з дитиною…. На стадіоні – біг на підборах. Весело, шумно. Поряд зі стадіоном – буяє борщівник Сосновського. Хащі трави, хащі борщівника, який випустив зонтік діаметром завбільшки 30 см , товщиною стовбура більше 5 см, висотою до 2-х метрів. Краса! Комунальні служби міста у відпустці, яка, мабуть, триває 365 днів у році.
Ну а поки питання розповсюдження підступної рослини у нашому місті відкрите, пропонуємо провсяк випадок ознайомитись з симптомами та прийомами першої допомоги при опіках борщівником.
У випадку опіку отруйною рослиною, симптоми будуть залежати від ступеня впливу отрути на шкіру:
- легке почервоніння;
- пухирі;
- глибокі виразки.
Зазвичай це супроводжується свербінням та печінням Може проявлятись млявість, озноб, запаморочення, головний біль. В особливо чутливих людей навіть підвищуватись температура тіла.
Не рідко контакт з борщівником може мати і алергічні реакції, які проявляються у вигляді нежиті, кашлю, бронхспазмів.
Перша допомога при опіку борщівником!
Впершу чергу необхідно змити з шкіри сік рослини. Візьміть мило або ж соду – звичайна вода не змиє ефірні олії рослини.
Якщо у вас:
опіки великої площі (більше 10% тіла);
сильна загальна реакція: підвищення температури, блювота.
опіки очей, слизових оболонок ротової порожнини та носа;
поява алергічних реакцій — набряк шкіри, носоглотки, бронхоспазм та інше;
або ж опіки отримали маленькі діти.
Вам необхідно терміново звернутися до лікаря!
Увага! При опіку понад 80% поверхні тіла можливі летальні випадки!
Якщо у вас легкі опіки то після того, як ви ретельно змили сік рослини з зони ураження, шкіру потрібно обробити аптечним засобом для лікування опіків. Важливо уникати попадання на місце опіку сонячних променів, навіть через одяг! Після контакту з рослиною взагалі рекомендують не виходити з будинку протягом двох днів.
Ні в якому разі не можна розкривати пухирі – дуже висока ймовірність занести інфекцію. Опіки ліпше промивати розчином фурациліну.
При легкому ступені ураження на шкірі залишається пігментна пляма. Якщо сік викликав сильне запалення, пухирі і бульбашки, то на їх місці пізніше утворюються повільно загоюються виразки.