Охорона лісу від шкідників та хвороб – це обов’язки державної лісової охорони лісогосподарських підприємств. На жаль, проблема всихання соснових насаджень у результаті пошкоджень їх шкідниками і хворобами, набула масовості і масштабності впродовж останні 6 років. Не зменшилися площі хворого лісу і у 2019 році, і становили майже 25 тисяч гектарів, повідомляють у пресслужбі Рівненської ОУЛМГ.
За твердження науковців з різних країн, ефективного методу боротьби з цією хворобою, окрім як проведення санітарних рубок, на сьогодні не має.
Тому з метою захисту лісу від ураження шкідниками та хворобами, у 2019 році лісогосподарські підприємства провели суцільні санітарні рубки на площі 2221 га. Впродовж року всі зруби будуть заліснені більш стійкими деревостами. Загалом, у минулому році санітарні заходи спрямовані на поліпшення стані лісових насаджень, були проведені на площі понад 22 тис га.
– На сьогодні пріоритетнім у роботі наших підприємств залишається проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах, адже проблема всихання соснових насаджень, на жаль, набули ознак біологічної пожежі. Тому наші держлісгоспи на 30% зменшили об’єми рубок головного користування (заготівля стиглого лісу), щоб в повному обсязі провести необхідні санітарні заходи, – розповів перший заступник начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Михайло Прокопчук.
Щоправда, погодні умови цієї зими не дають надії, що кількість шкідників, які пошкоджують сосновий ліс зменшиться у 2020 році.
Нагадаємо, що останніми роками через несприятливі кліматичні умови – аномально теплі зими та малу кількість опадів – всихання соснових насаджень через пошкодження дерев шкідниками і хворобами набуло ознак біологічної пожежі по всій Європі.