На Рівненщині моніторять дотримання прав дітей-ВПО

На Рівненщині моніторять дотримання прав дітей-ВПО
0
На Рівненщині моніторять дотримання прав дітей-ВПО

Дотримання прав дітей ВПО, стан місць компактного проживання, психологічна підтримка населення, проблеми і виклики в роботі з переміщеними особами.

 

Про це говорили на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при Рівненській ОДА. На заході були присутні керівники громад та районів, представники профільних департаментів, управлінь, служб області та організацій громадянського суспільства. Головувала заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

 

Як повідомила керівниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорєва, на Рівненщині вже створено 49 координаційних центрів. Громадам, де такі цетри ще не діють, доручено їх створити до наступного засідання.

 

«Це, перш за все, про консолідацію зусиль. Усі відповідальні органи влади та організації матимуть змогу актуалізовувати інформацію, ділитись проблемами та спільно напрацьовувати рішення», - звернулась Юлія Шигорєва.

 

Ключовим питанням у порядку денному стало дотримання прав внутрішньо переміщених дітей. 

 

У результаті проведених комісійних виїздів в громадах Рівненщини виявили 13 неповнолітніх, які перебувають у складних життєвих обставинах. Відтепер ці діти перебувають під соціальним супроводом. В області й надалі тривають моніторингові візити у місця компактного проживання ВПО. Їх проводять спільно з громадськими організаціями та благодійними фондами.

 

«Зараз ми не просто наводимо статистику. Люди – це наш основний пріоритет. Виклики в соціальній сфері тільки збільшуються і ми повинні займатись реальною допомогою, а не звітуванням», - наголосила Людмила Шатковська.

 

Координаційний центр виокремив головні завдання – проведення моніторингу функціонуючих МКП в області, а також створення робочих груп для проведення подібних заходів. В робочі групи будуть залучати працівників соцслужби, охорони здоров’я і психологів. 

 

Нагадаємо, Координаційні центри підтримки цивільного населення створено в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської з впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Назви чотирьох міст України є символом російської імперської політики
0
Читати далі
В Україні увечері прогнозується дефіцит електроенергії
0
Читати далі
До війни на Рівненщині будували школи і лікарні, зараз – укриття
0
Читати далі
На Рівненщині викрили ділка, котрий хотів продати російську зброю з фронту
0
Читати далі
Географічним об'єктам у Криму повернуть історичні назви кримськотатарською
0
Читати далі
У Рівному безкоштовно анонімно тестуватимуть на ВІЛ, гепатит В, C
0
Читати далі
Меблі, Starlink та 6 тонн м’яса: які закупівлі провели громади Рівненщини
0
Читати далі
Депутата Рівненської облради, який незаконно збагатився на мільйони доларів, відправили під варту
0
Читати далі
Рівнянина, який перейшов на бік ворога, засуджено до 14 років за ґратами
0
Читати далі