На Рівненщині моніторять дотримання прав дітей-ВПО

На Рівненщині моніторять дотримання прав дітей-ВПО
0
На Рівненщині моніторять дотримання прав дітей-ВПО

Дотримання прав дітей ВПО, стан місць компактного проживання, психологічна підтримка населення, проблеми і виклики в роботі з переміщеними особами.

 

Про це говорили на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при Рівненській ОДА. На заході були присутні керівники громад та районів, представники профільних департаментів, управлінь, служб області та організацій громадянського суспільства. Головувала заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

 

Як повідомила керівниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорєва, на Рівненщині вже створено 49 координаційних центрів. Громадам, де такі цетри ще не діють, доручено їх створити до наступного засідання.

 

«Це, перш за все, про консолідацію зусиль. Усі відповідальні органи влади та організації матимуть змогу актуалізовувати інформацію, ділитись проблемами та спільно напрацьовувати рішення», - звернулась Юлія Шигорєва.

 

Ключовим питанням у порядку денному стало дотримання прав внутрішньо переміщених дітей. 

 

У результаті проведених комісійних виїздів в громадах Рівненщини виявили 13 неповнолітніх, які перебувають у складних життєвих обставинах. Відтепер ці діти перебувають під соціальним супроводом. В області й надалі тривають моніторингові візити у місця компактного проживання ВПО. Їх проводять спільно з громадськими організаціями та благодійними фондами.

 

«Зараз ми не просто наводимо статистику. Люди – це наш основний пріоритет. Виклики в соціальній сфері тільки збільшуються і ми повинні займатись реальною допомогою, а не звітуванням», - наголосила Людмила Шатковська.

 

Координаційний центр виокремив головні завдання – проведення моніторингу функціонуючих МКП в області, а також створення робочих груп для проведення подібних заходів. В робочі групи будуть залучати працівників соцслужби, охорони здоров’я і психологів. 

 

Нагадаємо, Координаційні центри підтримки цивільного населення створено в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської з впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі
Попкорн: насолода для кожного дня
0
Читати далі
Псевдожурналісту Остапу Стахіву не дали права реєструвати власне ЗМІ
0
Читати далі
Дві фірми викрили на змові на тендерах із ремонту доріг на Рівненщині
0
Читати далі
85 вʼязнів із Рівненщини вступили до ЗСУ
0
Читати далі
Три проєкти з Рівненщини перемогли у конкурсі національно-патріотичного виховання
0
Читати далі
Цьогоріч СБУ Рівненщини викрили 32 особи за підозрою у державній зраді
0
Читати далі