З 1 квітня на території Рівненщини вводиться в дію нерестова заборона на вилов раків та риби. На річках вона діятиме до 30 травня, на озерах і водосховищах – до 10 червня, у протоках і гирлах річок до 30 червня. Її запроваджують для збереження популяції водних ресурсів, пише Суспільне.
За словами державного інспектора з охорони навколишнього середовища Романа Чабанюка, в цей час заборонено ловити рибу більш ніж на одну вудку, та з використанням човнів.
"Згідно зі статтею 85 Кодексу про адміністративні правопорушення, передбачається штраф від 34 до 680 гривень. Окремо нараховуються збитки на кожну виловлену особину. Також існує кримінальна відповідальність. А саме згідно зі статтею 289, передбачено штраф у розмірі від 1700 до 3400 гривень або позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією засобів ловлі", – розповів державний інспектор з охорони навколишнього середовища Роман Чабанюк.
Таке обмеження Рівненський рибоохоронний патруль вводить тричі на рік:
- з 01 квітня по 30 червня - у нерестовий період;
- з 20 серпня по 30 вересня - на період другого линяння;
- з 01 грудня по 31 березня - на період виношування ікри.
Заборона пов'язана з тим, що типовий репродуктивний цикл річкових раків включає зимово-весняне парування, яке проходить з грудня по березень. Концентрація ікряних самок на так званих репродуктивних полях відбувається у квітні-травні, а виношування личинок самками може тривати до кінця червня.
В час линяння та виношування ікри раки не захищені та малорухомі, що й робить їх легкою здобиччю браконьєрів.
Що ж до заборони вилову риби в цей період, то нерестовищами вважають ділянки водойм, де відбувається нерест риб, зокрема:
- мілководні, зарослі м’якою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм;
- глибоководні ділянки водойм з турбулентним рухом води, кам’янистим та піщаним дном;
- стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах.
Дозволяється любительське рибальство, на водоймах загального користування, з берега за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком або спінінгом.