Перепоховання решток князів Чорторійських відбулось 5 травня у Костелі Благовіщення Пресвятої Діви Марії, що у Клевані. Про це на своїй сторінці розповів на своїй сторінці один з активних ініціаторів розкопок та історичних досліджень у цьому ж костелі Сергій Мінич:
Це був непростий, але неймовірно цікавий шлях... Коли влітку 2016 року я вперше потрапив до Благовіщенського костелу та побачив людські рештки, які просто валялися по підлозі крипти навіть не міг уявити, що вже за два роки ми зможемо поховати ці рештки, а на похорон приїдуть останні з Клеванської гілки Чарторийських!!! Хочу подякувати усім хто був поруч і хто допомагав. А також тим, хто не заважав, щоб ця справа таки здійснилася. Ми з Inna Lvivska та Благодійний фонд "Спадок. ХХІ століття"працюватимемо й надалі над відродженням слави нашого краю.
Варто зазначити, що Клевань - досить цікаве селище дл мандрівки:
Рівненщина чарівна: у Клевані є не тільки Тунель кохання [32 ФОТО]
Примітка: Чорторійські - це княжий рід литовсько-руського походження, який 1433 року одержав титул князів Священної Римської Імперії.
Він походить із середньовічного містечка на Волині Чарторийськ, нині село Старий Чарторийськ Маневицького району. Ще одна гілка роду володіла Литовижем поблизу Володимира та мала стосунок до побудови Зимненського монастиря.
Родоначальник Чорторийських — князь Василь, син Костянтина Ольгердовича, станом на 1393 рік володів містом Чорторийськом на Волині (від назви якого походить родове прізвище). Його сини Іван, Олександр та Михайло займали високі посади у Великому Князівстві Литовському. Михайло Васильович Чорторийський (пом. 1478/1489) володів замком у містечку Клевань та був намісником Брацлавщини (1463) і боровся з татарами.
фото - Сергій Делідон