У період з 15 по 21 серпня 2019 року інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 25 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено дев’ять протоколів за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та 13 - за порушення правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП). Оформлено три акти виявлення безхазяйного майна, згідно яких вилучено дев’ять од. заборонених знарядь лову.
«Загалом, у порушників вилучено три кг водних біоресурсів та п’ять од. заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибним запасам, склали 4 709 грн. Накладено штрафів на суму 799 грн.», - повідомили у відомстві.
Для прикладу, 16 серпня 2019 року інспектори рибоохоронного патруля зафіксували грубе порушення правил рибальства. На р. Бобер, поблизу с. Лінчин Березнівського району Рівненської області, було викрито двох місцевих жителів, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – однією риболовецькою сіткою. Проте, завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, громадяни не вистигли завдати шкоди рибному господарству.
19 серпня рейдовою групою на водоймі, поблизу с. Карпилівка Сарненського району було затримано трьох чоловіків, які здійснювали вилов риби забороненим знаряддям лову, виготовленого із сітневого матеріалу. За допомогою двох «климней» порушники виловили таку кількість водних біоресурсів: щука - 8 екз., плітка – 14 екз., ротан - 4 екз., окунь – 1 екз., пічкур звичайний – 1 екз. та лящ – 1 екз. Збитки, завдані водним біоресурсам, складають 4 182 грн.
Наступного дня на телефон «гарячої лінії» Рівненського рибоохоронного патруля від небайдужих громадян надійшло звернення про те, що на Басівкутському водосховищі, в районі Нового двора м. Рівне здійснюється незаконний вилов риби. Під час перевірки даної інформації інспекторами рибоохоронного патруля спільно із працівниками Патрульної поліції викрили трьох порушників, які здійснювали вилов риби забороненими знаряддями лову – одною сіткою та одним «екраном». У знарядді лову браконьєрів знаходилась така кількість водних біоресурсів: рак - 6 екз., плітка – 1екз., окунь – 2 екз. та лящ – 1 екз. Сума збитків, завданих рибному господарству становить 527 грн.
У всіх випадках на осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлені до районного суду Рівненської області для притягнення осіб до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та знаряддя лову вилучені.
В Управлінні Держрибагентства у Рівненській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 540-53-90. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
Довідкова інформація: