На Рівненщині СБУ попередила контрабанду бурштину на майже 5 млн грн (ФОТО)

На Рівненщині СБУ попередила контрабанду бурштину на майже 5 млн грн (ФОТО)
1
На Рівненщині СБУ попередила контрабанду бурштину на майже 5 млн грн (ФОТО)

Служба безпеки України у Рівненській області заблокувала діяльність злочинної групи. Організатори налагодили системний механізм незаконного видобутку бурштину у великих обсягах, його обробку та збут за кордон.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

Оперативники спецслужби викрили «на гарячому» 16 старателів під час незаконного видобутку бурштину на землях державного фонду поблизу с. Новаки Вараського району. У них було вилучено 5 мотопомп кустарного виробництва, знаряддя, призначене для здійснення незаконного промислу, 4 автотранспортні засоби та бурштин-сирець.

У ході 24 обшуків за місцями проживання, підсобних приміщеннях і цехах незаконної обробки камінню правоохоронці вилучили:

– майже 650 кг бурштину-сирцю різних фракцій;

– 35 мотопомп кустарного виробництва;

– інше знаряддя, призначене для незаконного видобутку янтаря;

– чорнові записи щодо обсягів збуту бурштину і його вартості;

– 3 одиниці вогнепальної зброї.

За оперативною інформацією, виявлений товар зловмисники планували контрабандою переправити до однієї з країн Східної Азії.

За попередніми даними слідства, до незаконного бізнесу причетні десять мешканців райцентру Сарни. Ділки нелегально видобували бурштин-сирець для реалізації на чорному ринку. Частину товару для перепродажу вони скуповували в інших учасників тіньового промислу.





У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 240-1 (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для притягнення правопорушників до відповідальності.

Блокування протиправної діяльності проводилось за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

1
Кримінал
Найцікавіші матеріали
Нобелівський комітет оголосив лауреата премії миру 2025 року
0
Читати далі
На Рівненщині біля військової частини знайшли боєприпаси
0
Читати далі
На Рівненщині під час затримання чоловік вдарив ножем поліцейського
0
Читати далі
Нобелівську премію з літератури отримав угорський письменник
0
Читати далі
Військові після полону отримуватимуть 50 тисяч протягом 3 місяців
0
Читати далі
Українці зможуть розлучатися онлайн
0
Читати далі
У Рівненському районі зник 15-річний хлопець
0
Читати далі
Нобелівську премію з хімії присудили за відкриття, яке може допомогти з очищенням від «вічних хімікатів»
0
Читати далі
«HAPPY.PARK» у Рівному – місце, де дитячі мрії оживають!
0
Читати далі