Гучний конфлікт виник через утаємничене будівництво дороги у селі Зоря на Рівненщині. Після Дня Незалежності тут за кошти сільського бюджету почали будувати дорогу до будинку заступника голови сільської ради Мирослави Мануйлик. Обурені селяни з сусідніх вулиць вже за півгодини вийшли і заблокували будівельну техніку, адже очікують на ремонт інших вулиць більше 10 років.
- Поки я був на відпочинку та не зняв відео засідання комісій і сесії, депутати протягнули рішення щодо виділення 230 тис грн. на нову дорогу по "молодій" вулиці, де, лише пару років як, мешкає заступник сільського голови. Нічого дивного, звична українська практика… Днями почалися роботи, але прийшли люди з сусідньої вулиці, де дороги, чомусь нема вже понад 20 років та зупинили роботу техніки, - розповідає член виконкому Зорянської сільської ради Сергій Делідон.
Будівництво зупинили, а проблему вирішили обговорити на засіданні бюджетної комісії сілької ради. Куди прийшло мало не півсела.
Втім конструктиву досягти так і не вдалося. Чиновники заявляють, що договір за будівельниками розривати не будуть, як і адресу дороги, яку необхідно ремонтувати. Селяни в свою чергу кажуть, що ремонувати скандальну вулицю Котляревського просто не дадуть.
Тим часом місцеві активісти шукають юридичні шляхи та можливості для розірвання договору.
Чи можна розірвати цей договір, чи укласти додаткову угоду задля того, щоб змінити в ньому вулицю. При тому, що аванс понад 50 тис. грн. підряднику вже перераховано, але він не проти робити ці ж роботи в іншому місці. Бо чиновники, звісно, "взахльоб" кажуть що ні, - обурюється Сергій Делідон.
- Договір підписаний від імені ради, а значить було бюджетне рішення, цільова програма, подана в Казначейство. Тому просто переписати угоду не вийде. Все потрібно починати із змін до Програми, рядочку в бюджеті, рішення сесії. І навіть це не вирішить питання автоматично. Бо тоді фінансування авансове потрібно або повертати або писати листа щоб зарахували на статтю виконання ремонт такої то (нової) вулиці. Якщо інша вулиця в плані є, то рішення додаткове сесії не потрібно. Укладає угоду голова, він її і розриває. Якщо аванс повертається, то і подія анульовується. Укладається інша угода і робиться інша вулиця, - коментує ситуацію експерт партнерства "За прозорі бюджети" Микола Орлов.