На Рівненщині виявили унікальні знахідки XVII століття

На Рівненщині виявили унікальні знахідки XVII століття
0
На Рівненщині виявили унікальні знахідки XVII століття

У центрі міста Острог під час археологічних розкопок виявили унікальні знахідки. Йдеться про фрагменти посуду X століття, ливарню XVII століття та підземну споруду.

Особливу увагу привертає об'єкт з XVII століття. Він складений з великих цеглин, має форму шестипелюсткової квітки та обмащений глиною. За словами археологів, споруду використовували для виплавки мідновмісних сплавів, можливо бронзи. У цьому місці виявили значну кількість шлаків, що свідчить про активну індустріальну діяльність в Острозі того періоду.

Частина інших знахідок належать до трипільської культури, монгольського часу і періоду найбільшого розквіту Острога у XVI-XVII століттях.

Як зазначили в Управлінні культури і туризму РівнеОДА, наразі археологи працюють над відкриттям підземної споруди. Її характер та приналежність до певного історичного періоду з'ясують дещо пізніше.

 

Розкопки в Острозі розпочались ще у 2022 році й продовжуються нині під керівництвом керівника Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України Павла Нечитайла.

0
VSE по туризму
Найцікавіші матеріали
Біля Рівного в ДТП зіштовхнулися три автівки, є постраждалий
0
Читати далі
На Рівненщині під час пожежі загинув чоловік
0
Читати далі
На Рівненщині від вибуху серйозно постраждали батько з сином
0
Читати далі
На Рівненщині під час застілля чоловік приревнував дружину та вбив знайомого
0
Читати далі
У Рівному в квартирі вибухнув газ
0
Читати далі
На Рівненщині після гостювання чоловік відрубав знайомому пальці
0
Читати далі
У Рівненському районі в ДТП загинув пішохід
0
Читати далі
Незаконну вирубку дерев виявили на Рівненщині
0
Читати далі
Нова гімназія в Рівному: запрошують у колектив креативних керівників гуртків та педагогів
0
Читати далі