На Рівненщині викрито чергову «схему для ухилянтів»

На Рівненщині викрито чергову «схему для ухилянтів»
0
На Рівненщині викрито чергову «схему для ухилянтів»

Служба безпеки регіону викрила групу осіб, які налагодили протиправний механізм незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон України.

За даними слідства, організатором схеми виявився 21-річний мешканець Рівненської області, який залучив до протиправної діяльності ще чотирьох спільників, серед яких – його рідний брат.

 

Так, учасники незаконної оборудки шукали серед своїх знайомих чоловіків призовного віку, які бажали ухилитись від мобілізації. Вартість їхніх послуг становила 4,5 тисяч доларів США з однієї особи.


Ділки мали чіткий розподіл обов’язків: організатор шукав «клієнтів», інший учасник на власному авто здійснював трансфер до прикордоння, решта - виконували роль «провідників» та забезпечували безперешкодний проїзд пропускних пунктів й блокпостів.


«Ухилянти» мали дотримуватися чітких інструкцій та настанов, щоб не потрапити в поле зору українських прикордонників та правоохоронців.

Співробітники СБУ затримали двох учасників незаконної схеми «на гарячому» під час спроби переправити через державний кордон України трьох осіб призовного віку та отримання ними 13,5 тисяч доларів США за свої «послуги».

 

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон).


Наразі вирішується питання повідомлення про підозру іншим учасникам незаконної схеми. Тривають слідчі дії для встановлення усіх обставин та причетних до правопорушення осіб.

Викриття каналу здійснювали співробітники Управління СБУ в Рівненській області за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.


Примітка: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

0
Війна в Україні
Найцікавіші матеріали
На Дубенщині в ДТП постраждав малолітній велосипедист
0
Читати далі
На Сарненщині в ДТП розбився 15-річний мотоцикліст
0
Читати далі
У Рівненському районі водій наїхав на працівника дорожньої служби
0
Читати далі
Рівненщина прихистила малюків до одного року із Миколаєва
0
Читати далі
У Рівному на місці книгарні Дружба відкриють «Світлицю Захисника»
0
Читати далі
В ДТП на Березнівщині загинула людина, ще одна жінка отримала поранення
0
Читати далі
У Рівному хочуть змінити правила оплати ритуальних послуг
0
Читати далі
Спецслужби рф намагаються завербувати родичів українських військовополонених
0
Читати далі
На Володимиреччині під час тюкування сіна загинув 26-річний чоловік
0
Читати далі