На Рівненщині вперше презентували перевидання "Царівна жаба"

На Рівненщині вперше презентували перевидання
0
  • На Рівненщині вперше презентували перевидання "Царівна жаба"
  • На Рівненщині вперше презентували перевидання "Царівна жаба"
  • На Рівненщині вперше презентували перевидання "Царівна жаба"

Вперше на Рівненщині в обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація перевидання української народної казки «Царівна Жаба», яку видав у далекому 1923 році під псевдонімом «Ярослав Вільшенко» відомий галицький письменник Антін Лотоцький. Створена на основі сюжету народної казки, вона має більш яскравий національний колорит з виразними персонажами й наближенням до сучасності.

Ідея перевидання «Царівни Жаби» належить активному популяризатору української книги, старійшині «Просвіти» Михайлові Борейко. Сучасно оформлена книга вийшла у видавництві «Волинські обереги» в 2018 році завдяки коштам місцевого бюджету відповідно до Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Рівному. Справжньою окрасою видання стали яскраві ілюстрації молодої художниці Анастасії Бачинської, яка майстерно виписала сюжет народної казки в українському стилі з характерними поліськими мотивами.

На захід були запрошені відомі активісти Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Михайло Борейко та Євгенія Гладунова, викладачі та студенти МЕГУ ім. С. Дем’янчука, учні класичної гімназії «Престиж» та музичної школи №1 ім. М. В. Лисенка. Завідувач кафедри менеджменту РДГУ, кандидат технічних наук Тарас Микитин, який родом з Рогатина, що на Львівщині, де у місцевій гімназії свого часу вчителював Антін Лотоцький, розповів про етапи втілення цього видавничого проекту. Доцент кафедри української мови та літератури МЕГУ ім. С. Дем’янчука Лілія Овдійчук, як авторка післямови до видання, під час свого виступу розповіла про непересічну особистість Антіна Лотоцького та його вагомий внесок в українську дитячу літературу.

Присутні на презентації були приємно здивовані, коли пластуни з Рівненської класичної гімназії «Престиж» під керівництвом наставника Анжели Савко за допомогою виготовленого реквізиту показали інсценізацію «Царівни Жаби», і таким чином «оживили» героїв казки. Наприкінці цього чудового дійства вихованці музичної школи №1 ім. М. В. Лисенка дали невеликий, але зворушливий концерт.

0
Афіша
Найцікавіші матеріали
На Сарненщині після вчинення смертельної ДТП парубок вчинив самогубство
0
Читати далі
Міська рада робить опитування серед рівнян щодо того, що буде зображено на муралі в центрі
0
Читати далі
Офіційна заява в.о. міського голови Рівного щодо неправомірного нанесення контурів зображення на фасад будівлі
0
Читати далі
У Рівному пересилали психотроп до слідчого ізолятора
0
Читати далі
На Рівненщині виявили нелегальних старателів
0
Читати далі
На Рівненщині чоловік влаштував стрілянину на ґрунті ревнощів
0
Читати далі
На Рівненщині викрили організовану групу, учасники якої продавали фальсифікат
0
Читати далі
Зниклого поліцейського, який украв гроші із сейфу, затримали на Рівненщині
0
Читати далі
У Рівненському районі під колесами легковика загинув пішохід
0
Читати далі