На рівненській «атомці» виготовлятимуть кисень для пацієнтів з COVID-19

На рівненській «атомці» виготовлятимуть кисень для пацієнтів з COVID-19
0
На рівненській «атомці» виготовлятимуть кисень для пацієнтів з COVID-19

На Рівненській АЕС вироблятимуть кисень медичний для потреб медиків в частині боротьби з коронавірусною хворобою.

Про це повідомили у пресслужбі РАЕС.


Воднорадіохімічна лабораторія хімічного цеху РАЕС уже пройшла обстеження з метою галузевої атестації відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я України та отримала свідоцтво про атестацію на право проведення контролю якості кисню медичного газоподібного.

За коментарем заступника головного інженера з загальностанційних об’єктів Рівненської АЕС Федора Кислицина виготовляти кисень медичний газоподібний будуть на дільниці азотно-кисневої станції підприємства, де наразі виробляють технічний кисень для потреб атомної електростанції.

«Фактично ми продукуватимемо лікарський засіб, а його виробництво здійснюватиметься за стандартами МОЗ України. Для цього підприємству необхідно отримати відповідну ліцензію на право виробництва кисню медичного газоподібного і зареєструвати його як лікарський засіб. Отже, після реєстрації ми зможемо випускати кисень для потреб медзакладів, в першу чергу для Вараської багатопрофільної лікарні», – наголошує Федір Кислицин.

Як зазначає начальник цеху забезпечуючих систем РАЕС Олександр Бабич, основною речовиною для виробництва медкисню слугуватиме атмосферне повітря, яке забирається компресорними установками, подається на блок розподілу повітря, де це повітря методом глибокого заморожування зріджується. Далі відбувається процес розподілу на рідкий кисень, рідкий азот, і вже сам рідкий продукт за допомогою спеціальних насосів через газифікатори подається споживачу у кисневих балонах або спеціальних ємностях.

Зокрема, у воднорадіохімічній лабораторії хімцеху РАЕС, де поки здійснюється контроль якості технічного кисню, перевірятиметься й медичний. Відповідно на підприємстві розроблено методи контролю якості, а персонал, який безпосередньо братиме участь в здійсненні цього контролю, пройшов перевірку МОЗ України і має право на контроль якості кисню медичного газоподібного.


Як зазначає начальник служби охорони праці РАЕС Сергій Майданюк, персоналом служби розроблено витяг з документа «Інструкція для медичного застосування лікарського засобу кисень медичний газоподібний», що встановлює основні вимоги правил безпеки під час використання засобу та його клінічні характеристики. Нині, підкреслює фахівець, триває погодження витягу у відповідних підрозділах підприємства.

Підсумовуючи, Федір Кислицин наголосив, що після реєстрації лікарського засобу Рівненська АЕС матиме всі підстави, щоб випускати кисень медичний газоподібний та продавати його медзакладам. Основним його споживачем виступатиме комунальне некомерційне підприємство Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня».

0
Суспільство
Найцікавіші матеріали
У Вараші внаслідок ДТП загинув неповнолітній мотоцикліст
0
Читати далі
Легковий автомобіль, ремонт приміщення ЦНАПу та ліфтів у Рівному: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині затримано правоохоронця, який налагодив схеми уникнення мобілізації
0
Читати далі
росія навряд чи спроможна захопити Харків без додаткових сил, але прагне заволодіти Вовчанськом
0
Читати далі
Чи потрібно українським дітям за кордоном ходити у дві школи: відповідь МОН
0
Читати далі
На Рівненщині затримали агента фсб, який готував ракетні удари по області
0
Читати далі
Спортсмен з Рівненщини здобув дві нагороди на чемпіонаті Європи.
0
Читати далі
На Рівненщині трирічний хлопчик випав із вікна
0
Читати далі
Чи будуть введені обмеження електропостачання в Україні
0
Читати далі