На розвиток сфери трансплантації в Україні виділили  112 мільйонів

На розвиток сфери трансплантації в Україні виділили  112 мільйонів
0
На розвиток сфери трансплантації в Україні виділили  112 мільйонів

«Усі українці, які потребують пересадки органів, повинні отримувати її в Україні, а не за кордоном», – вважають в МОЗ.

Так, розвиток сфери трансплантації є одним з пріоритетних напрямів для нинішнього керівництва МОЗ. У Міністерстві був створений відповідний підрозділ, розширена кількість закладів, де проводять трансплантації, а також окреслено подальші кроки.

– Питання трансплантації – один із пріоритетів діяльності Міністерства. Ми вважаємо, що розвиток високотехнологічної медицини дуже потрібен для нашої країни. У нас є чіткий план, ми знаємо куди рухаємося і розуміємо терміни. Наша мета – щоб всі люди, які потребують трансплантації отримували допомогу саме в Україні, – вважає Степанов.

Цьогоріч на розвиток сфери трансплантації передбачено 112 мільйонів гривень.

– У нас 112 млн на галузь трансплантації і ми вважаємо, що цих коштів вистачить до кінця року, в тому числі враховуючи темпи проведення трансплантацій, які демонструються протягом останніх місяців українськими лікарями, – наголосив Максим Степанов.

Нагадаємо, станом на сьогодні в Україні є 19 лікарень, які можуть робити органну трансплантацію і 6 – які можуть робити трансплантацію кісткового мозку.

За словами очільника відомства, наразі у сфері трансплантації існує ряд викликів:
це і нерозвиненість донорського етапу, і необхідність розвитку системи центрів трансплант-координації, відсутність відповідного обладнання у лікарнях, а також – підготовка хірургів.

МОЗ системно працює над вирішенням цих питань і уже цього року у Міністерстві створений відповідний структурний підрозділ, а також вдвічі збільшена кількість закладів, де роблять трансплантацію.

Читайте також: Кабмін затвердив тарифи на трансплантацію органів

Читайте також: В Україні будуть боротися з низьким рівнем вакцинації, – Степанов

Читайте також: «Має бути більша»: Степанов озвучив, якою повинна бути зарплата медика

0
Економіка
Найцікавіші матеріали
На Рівненщині на АЗС між водіями виник конфлікт із стріляниною
0
Читати далі
Війна запустила безпрецедентну демографічну кризу в Україні
0
Читати далі
На Рівненщині чоловік вдарив ножем військового, який рік тому звільнився з полону
0
Читати далі
На Сарненщині викрили двох організаторів каналу незаконного перетину кордону
0
Читати далі
У Дубно водій на підпитку наїхав на огорожу та травмував пішохідку
0
Читати далі
На Рівненщині мати привласнила гроші сина-військового
0
Читати далі
На Рівненщині викрили «чорного зброяра», який налагодив ввезення зброї із зони бойових дій
0
Читати далі
Вибухотехніки поліції Рівненщини розміновують незламну Харківську область
0
Читати далі
На Рівненщині знешкодили уламки ворожого дрона
0
Читати далі