На захопленій окупантами ЗАЕС працює один енергоблок

На захопленій окупантами ЗАЕС працює один енергоблок
0
На захопленій окупантами ЗАЕС працює один енергоблок

На захопленій Запорізькій АЕС продовжує працювати один енергоблок, персонал допустили до роботи, але усі шість реакторів містять ядерне паливо і в разі потрапляння снаряду станеться катастрофа.

Про це повідомив виконувач обов'язків президента «Енергоатом» Петро Котін в ефірі українських телеканалів.

«Колона ворожої техніки підійшла на центральну площу перед адміністративною будівлею атомної станції, почала обстріл території АЕС, науково-тренувального центру та адміністративної будівлі з метою пошкодити прохідну і увійти на територію атомної станції.

Прицільні обстріли тривали до 4:30 ранку, було знищено вщент учбово-тренувальний центр, одну з його будівель. Також було зафіксовано попадання в перший енергоблок і у так звану грязную естакаду ЗАЕС.

О 4:30 було зломлено спротив захисників атомної станції і загарбники зашли на територію АЕС, взяли під контроль персонал і керівництво АЕС. На сьогодні зв'язку немає, керівництво працює під дулами автоматів загарбника, персонал був зранку допущений до виконання обов'язків», – розповів Котін.

Також він уточнив, що прямого зв'язку з АЕС «Енергоатом» не має, отримує інформацію від своїх джерел на станції. На станції шість реакторів, у кожному з них є паливо.  Три реакторні басейни  також мають відпрацьоване ядерне паливо. Також на станції є відокремлена ядерна установка – сухе сховище відпрацьованого ядерного палива, в якому зараз уже стоїть 150 контейнерів із відпрацьованим ядерним паливом.

0
Політика
Найцікавіші матеріали
У Рівному під час сесії депутат-свободівець вдарив в обличчя протестувальника 
0
Читати далі
Затримано групу, яка під приводом гуманітарної допомоги ввезли в Україну 27 автомобілів
0
Читати далі
Біля Рівного зіштовхнулися авто, є постраждалі
0
Читати далі
В ДТП біля Рівного травмувався малолітній пішохід
0
Читати далі
У Березному поліцейські викрили зловмисника, який незаконно перевозив зброю
0
Читати далі
СБУ Рівненщини затримала агентку гру рф, яка готувала новий ракетний удар рашистів по Запоріжжю
0
Читати далі
26 людей отримали підозри за зловживання бюджетними коштами на Рівненщині
0
Читати далі
Директор рівненського коледжу посприяв ухиленню від мобілізації понад ста чоловіків
0
Читати далі
На Рівненщині затримали зловмисників на спробі підкупу військовослужбовця
0
Читати далі