Над створенням трибуналу для росії Україна працює разом з представниками понад 40 країн

Над створенням трибуналу для росії Україна працює разом з представниками понад 40 країн
0
Над створенням трибуналу для росії Україна працює разом з представниками понад 40 країн
Генеральний прокурор Андрій Костін розповів, що Україна та представники ще понад 40 країн вже працюють над створенням трибуналу, щоб притягти російську верхівку до відповідальності за воєнні злочини.
 

Про він заявив під час дискусії «Десятиліття трансформації, до майбутнього цілісності: Реформи протидії корупції та верховенства права в Україні за підтримки ЄС».

 

Костін нагадав, що в Гаазі (Нідерланди) на базі Євроюсту вже працює міжнародний центр з розслідування злочинів росії проти України. Стратегію кримінального переслідування за воєнні злочини розробляють 16 прокурорів з 6 країн.

 

«Це вперше з часів Другої світової війни. Ми створюємо практику, яка повинна не просто забезпечити покарання для тих, хто скоїв злочин агресії, а й відіграти превентивну роль», — наголосив Костін.

 

Нагадаємо, у квітні в Нідерландах представники 44 країн наголосили на важливості повної відповідальності росії за злочини проти України та підтримали ідею створення для цього спеціального трибуналу.


Спецтрибунал для покарання росії

В Офісі президента ще у вересні 2022-го повідомили, що Україна пропонує країнам «Великої сімки» та іншим державам-партнерам підтримати ініціативу зі створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України.


У Міністерстві закордонних справ України пояснювали, що міжнародне кримінальне правосуддя має достатньо інструментів для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду. Але наявні інституції постають перед «об’єктивними правовими перешкодами» в розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідне створення спеціального трибуналу, який буде здатен притягнути до відповідальності керівництво рф саме за цей злочин.

 

16 січня до Європарламенту надійшла пропозиція про запровадження спецтрибуналу для росії. Відтоді свою підтримку висловили низка країн і високопосадовців ЄС. А Нідерланди висловилися, що готові прийняти трибунал над росією в себе.

 

У серпні 2023 року заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов на тлі цього заявив, що Україна не погодиться на будь-який гібридний формат трибуналу, де розглядається його створення як частини української судової системи, і додав, що обговорення щодо трибуналу ще тривають.

0
Політика Війна в Україні
Найцікавіші матеріали
У «Дії» запустили тестування онлайн-шлюбу
0
Читати далі
На Рівненщині 164 вʼязні відібрали для служби в ЗСУ
0
Читати далі
Ветерани Рівненщини можуть отримати 100 тисяч грн на свій бізнес
0
Читати далі
Рівненська ОДА оголосила про початок стратегічної співпраці з Новою поштою для підтримки реабілітації ветеранів
0
Читати далі
росія активно використовує заборонені засоби ведення війни
0
Читати далі
Уперше спортсмен з Рівненщини здобув медаль на чемпіонаті Європи з пара стрільби з лука
0
Читати далі
Житель Рівненського району приревнував співмешканку і підпалив будинок
0
Читати далі
Укриття, дороги та реконструкція будівель: які тендери проводять на Рівненщині
0
Читати далі
Житель Рівненського району вчинив розбійний напад на продавчиню
0
Читати далі