«Наполегливість» NASA вирушила на Марс шукати життя

«Наполегливість» NASA вирушила на Марс шукати життя
0
«Наполегливість» NASA вирушила на Марс шукати життя

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) успішно розпочало місію з дослідження Марсу. Запуск марсохода «Наполегливість» («Perseverance») відбувся 30 липня о 14:50 за київським часом із Космічного центру імені Джона Кеннеді поблизу мису Канаверал, що в штаті Флорида.

Для запуску марсохода використали ракету Atlas V — таку ж, як і в 2011 році, коли NASA відправило в космос попередню марсіанську місію «К’юріосіті». Дату запуску відкладали кілька разів через несприятливі погодні умови. Приземлитися на поверхню Червоної планети апарат має в лютому 2021 року.

«Марс-2020» — це частина «Програми з дослідження Марса», яку NASA оголосила ще в 2012 році. Марсохід «Наполегливість» має зібрати дані про поверхню й атмосферу Червоної планети, аби встановити, чи може там існувати життя — зокрема існування людської колонії.


На фото: Космічний центр імені Джона Кеннеді, звідки 30 липня 2020 року вирушила космічна місія NASA «Марс-2020», фото NASA

Серед іншого, апарат збере зразки ґрунту й кам’яних порід, які в майбутньому зможуть вирушити на Землю — уже в складі нової місії. «Наполегливість» також перевірить способи генерації кисню з марсіанської атмосфери, а також ретельніше дослідить природні умови на поверхні планети — аби вчені змогли встановити, наскільки вони є придатними для людини.

Укомплектований апарат серйозно: 23 спеціальні камери, вдосконалена навігаційна система, експериментальна установка, яка зможе зібрати зразки марсіанського повітря. Ще — два мікрофони, завдяки яким людство може вперше почути, як звучить Марс. Уперше в складі місії на Марс буде безпілотник: 1,8-кілограмовий міні-гелікоптер «Винахідливість» («Ingenuity»). NASA хоче першою продемонструвати можливість польоту на Червоній планеті, де атмосфера в 100 разів більш розріджена, ніж на Землі.

А на випадок, якщо марсіанські форми життя (якщо вони усе-таки існують) колись зацікавляться нами, «Наполегливість» залишить на поверхні Марсу пам’ятну табличку на честь земних медиків, які боролися з коронавірусом.


Фото: NASA

Для заощадження коштів на місію під час створення апарата використовували напрацювання, задіяні в «К’юріоситі», серед яких — механізм посадки марсохода на поверхню Червоної планети й система енергозабезпечення. Вартість «Наполегливості» склала 2,4 мільярда доларів, ще 300 мільйонів заклали для експлуатації марсохода безпосередньо на Марсі.

Детальніше про місію ОАЕ на Марсі в матеріалі: ОАЕ відправили космічну місію на Марс

У липні свої марсіанські місії вже відправили Об'єднані Арабські Емірати й Китай. Місія ОАЕ «Надія» вивчатиме атмосферу Червоної планети — це перша міжпланетна місія для арабського світу. А китайське «Питання до неба» досліджуватиме підземні умови Марса і так само, як і «Наполегливість», спробує знайти на планеті ознаки життя.

За матеріалами: Hromadske.ua

Читайте також: ОАЕ запускають зонд на Марс: чому це важливо  

Читайте також: Марс в 4k: в мережі з’явилось відео Червоної планети в найкращій якості

Читайте також: Чому дехто вважає, що Земля пласка?

0
i-серфінг
Найцікавіші матеріали
Десятирічну безпекову угоду підписали Україна і США. Чому це важливо
0
Читати далі
Унаслідок ДТП загинув житель Рівненського району
0
Читати далі
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
0
Читати далі
Попкорн: насолода для кожного дня
0
Читати далі
Псевдожурналісту Остапу Стахіву не дали права реєструвати власне ЗМІ
0
Читати далі
Дві фірми викрили на змові на тендерах із ремонту доріг на Рівненщині
0
Читати далі
85 вʼязнів із Рівненщини вступили до ЗСУ
0
Читати далі
Три проєкти з Рівненщини перемогли у конкурсі національно-патріотичного виховання
0
Читати далі
Цьогоріч СБУ Рівненщини викрили 32 особи за підозрою у державній зраді
0
Читати далі