Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України.
Розвідники зазначають, що упродовж цього року «Народний супутник» приніс безліч користі в боротьбі за свободу. Його можливості дозволяють військовим щодня отримувати критично важливі для бойових операцій розвідувальні дані та спалювати російську техніку.
«Цей вияв підтримки та віри у спільну мету залишиться в нашій славній історії! "Народний супутник" продовжує працювати в інтересах військової розвідки та українського народу», — зазначили в ГУР.
Більше про атаку
У Міноборони росії заявили, що вночі проти 13 вересня українські військові вдарили ракетами по судноремонтному заводу імені Серго Орджонікідзе (відомому як «Севморзавод») в окупованому Севастополі, пошкодивши два кораблі.
Українська розвідка надала інформацію про ураження в Севастополі двох російських суден: великого десантного корабля та підводного човна.
Сили спецоперацій ЗСУ розповіли, що отримали інформацію з декількох джерел про ймовірне розташування великого десантного корабля «Минск» і дизель-електричного підводного човна «Ростов-на-Дону» на одному з судноремонтних підприємств у Севастополі.
Для ідентифікації цілей, наведення та коригування вогню, а також розвідки на оперативній глибині залучили операторів ССО. На човнах група підійшла до безпечного місця й дісталася берега завдяки підводним засобам.
Під час ураження кораблів група коригувала вогонь і підтверджувала знищення цілей. Після цього українські бійці успішно здійснили ексфільтрацію — тобто покинули вороже середовище, перемістившись у безпечне місце.
Що за «Народний супутник»?
Минулого року «Благодійний фонд Сергія Притули» оголосив про покупку супутника для потреб ЗСУ. Проект реалізували за гроші, зібрані українцями на «байрактари»: їх не витратили, бо турецька компанія передала ці безпілотники безплатно.
Речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у коментарі нам пояснив, що до цього Україна активно обмінювалася різною інформацією з партнерами, зокрема і супутниковими даними. Але доступ до супутника посилить спроможності розвідки.