Про це йдеться на сайті науково-дослідного центру NASA JPL.
Передбачалося, що зв'язок з «Вояджером-2» буде втрачено у період з 2025 по 2030 рік. У квітні 2023 року, згідно з повідомленням NASA, вчені змогли налаштувати роботу «Вояджера-2» так, що його місія продовжувалась би до 2026 року.
Проте понад тиждень тому, 21 липня, авіадиспетчери NASA надіслали неправильну команду на гідролокатор, яка спричинила відхилення антени апарату на 2%. Проте цього було достатньо, щоб повністю обірвати звʼязок із зондом. На той час апарат перебував на відстані 24 мільярди кілометрів від землі.
В агентстві зауважили, що зміна направлення антени не перервало потоку даних від зонда та до нього, однак команди із Землі не потрапляють на зонд, а дані із зонда не ловлять антени NASA.
На такий випадок передбачене автоматичне скидання налаштувань антени апарату. Воно відбудеться 15 жовтня, що, як сподіваються NASA, поверне зв'язок з апаратом. Оскільки до цього дня ще багато часу, команда управління місією запросила допомогу у всіх, хто може її надати. Так, зв'язок із зондом почали шукати наземні та космічні мережі, які відгукнулися на прохання агентства.
Це все ще не сприяє відновленню зв’язку, але робота передавача — це гарантія того, що зонд перебуває у працездатному стані й контроль над ним може бути відновлений.
Про «Вояджер-2»
«Вояджер-2» — це активний автоматичний космічний зонд, який NASA запустили з Флориди в 1977 році для досліджень дальніх планет Сонячної системи. Зокрема це був перший космічний апарат який досяг Урана та Нептуна. Також він відвідав Юпітер і Сатурн.
Хоча він ще у 2018 році покинув межі Сонячної системи, космічний апарат продовжує летіти крізь простір. Одним із найголовніших досягнень «Вояджера-2» була вдала спроба зробити докладні знімки супутника Юпітера — Європи з відстані 200 тисяч км. Він також відкрив два супутники — Фіву та Метіду.