Про це пише Nauka.ua із посиланням на дослідження, опубліковане в журналі PLoS Biology.
Науковці проаналізували набір даних внутрішньочерепної електроенцефалографії 29 пацієнтів, які слухали композицію, та застосували підхід реконструкції стимулів. Таким чином, зазначають вчені, їм вдалося успішно реконструювали пісню з прямих нейронних записів.
Для декодування записів, а потім для кодування відтворення звуків і слів використали штучний інтелект. Хоч і дуже приглушено, але на записі можна впізнати слова з пісні: «All in all, it’s just another brick in the wall».
Раніше членам тієї ж лабораторії вдалося розшифрувати з активності мозку почуті слова та навіть речення, яке хотів сказати паралізований чоловік. Однак дослідники зазначають, що всі ці спроби реконструкції були «роботизованими».
Музика ж за своєю природою емоційна, має ритм, акцент та інтонацію, тобто набагато більший спектр речей, ніж обмежені фонеми в будь-якій мові, зазначив учасник дослідження, професор з Університету Каліфорнії Роберт Найт.
Ці дослідження можуть допомогти науковцям у роботі над відновленням природного мовлення в людей з неврологічними захворюваннями, наприклад, у пацієнтів, які пережили інсульт.