На Рівненщині начальнику поліції щомісяця носять «данину»?

На Рівненщині начальнику поліції щомісяця носять «данину»?
16
На Рівненщині начальнику поліції щомісяця носять «данину»?

Ліс та бурштин - природні багатства Березнівського району - стали водночас і його бідою. Адже не секрет, що в районі незаконно працюють пилорами, на які звозять крадений ліс та що старателі, не ховаючись, видобувають бурштин, знищивши уже сім гектарів лісових насаджень.

Вирішити ці проблеми два роки тому доручили Андрію Кушику, котрий очолив Березнівський райвідділ поліції. Однак, стверджують місцеві, проблеми так нікуди й не зникли. Натомість, ускладнили життя легальним підприємцям, створивши умови, за яких вони фактично не можуть працювати, не сплативши щомісячної «данини» начальнику поліції. І розмір цих «стягнень» часто навіть перевищує підприємницькі доходи. Тож доки нелегали охоче платять за те, щоб їх не чіпали, офіційний бізнес змушений закривати свої пилорами. І такі випадки, як виявилося, – непоодинокі, але досі замовчувані.

Про це стверджує той, хто вирішив більше не мовчати і заявити на загал про свавілля. Депутат Березнівської районної ради Микола Огороднік розповідає, що змушений був закрити власне невеличке деревообробне підприємство, бо відмовився платити Андрію Кушику. Чоловік каже, спочатку вимагання з боку поліцейського сприйняв жартома, доки представник закону в районі від усного «наїзду» не перейшов до дій, фактично знищуючи бізнес Миколи Огородніка.

- Коли Андрія Кушика призначили на посаду начальника, то через два місяці він викликав мене і сказав, що не дасть працювати. Хоч у мене лісопильня законно працювала, загалом я мав більше десятка працівників. Мої аргументи, що я і землю орендую, і маю документи на деревину, його не переконали. Він мені прямо сказав, що потрібно платити, а я відмовився. Думав, що він жартує, бо я ніколи з таким не стикався. Після того, як я відмовився, за командою Кушика поліцейські під приводом перевірки постійно заганяли на територію районного відділку машину із деревиною, яку я купував. Мою сировину тримали там до того часу, поки її уже не можна було використовувати. Оскільки продукцію ми виготовити не могли, а зарплату людям потрібно було чимось платити, то я мусив згорнути свою діяльність, бо не витримав тиску. Знаю, що до інших підприємців теж приходили за грішми. Хто погодився платити, той зараз працює. І їх взагалі не перевіряють. Кошти у підприємців збирає або дільничний, або друг начальника поліції, якого усі кличуть «Карпом», - розповідає Андрій Огороднік.

Місцеві вказують, що «Карп» - це прізвисько підприємця із Березного Анатолія Карповця. Того самого, котрого 19 березня цього року затримали на кордоні із Польщею - під час митного контролю. В його «Фольксвагені» виявили п’ять корпусів гранат РГД-5 та запали до них. Попри таку серйозну знахідку, Анатолій Карповець залишився на свободі. І в колі знайомих вихваляється, що питання з поліцією «порішав», бо має впливового покровителя.

Сам начальник Березнівської поліції Андрій Кушик звинувачення підприємців заперечує та називає наклепом. Мовляв, Микола Огороднік – людина конфліктна, а його лісопильня працювала незаконно.

- Я дуже добре знаю Миколу Огородніка, він складна людина. Скільки часу я уже на посаді, стільки у мене з ним конфлікти. Він мені навіть скидав на телефон SMS-повідомлення з непристойним текстом. Однак усі його проблеми пов’язані з тим, що його лісопильна незаконно працювала. Було, що зупиняли машину із краденим лісом. Виправдовуватися мені немає за що. Його взагалі колись називали «смотрящим» за незаконними лісопильнями. Подам на нього в суд за те, що він на мене наговорив, - говорить Андрій Кушик. 

Цілком імовірно, звинувачення поліцейського з боку підприємця могли бути викликані особистою неприязню і бажанням звести рахунки. Однак, заговорив про, м’яко кажучи, розбіжні із захистом закону і правопорядку дії очільника районної поліції і його нинішній підлеглий, що підтверджено наданим нам службовим посвідченням. Правоохоронець остерігається наслідків для своєї подальшої служби, тож просить залишити його особу в таємниці. Також у відеозаписі ми змінили голос цього поліцейського.

- Кожен працівник поліції повинен заносити керівнику гроші. Де я їх візьму? Звісно треба йти до підприємців та працівників лісгоспів. Піти до них – це значить я повинен відвертати голову, коли вони крадуть ліс. Я цього робити не хочу. Чесно працювати за тих умов, які склалися в районному відділі поліції дуже складно. Мої колеги уже не раз зверталися до Києва на гарячу лінію Міністерства внутрішніх справ, але усе безрезультатно. Перед ним було багато начальників поліції. Керували вони по-різному, але такого беззаконня, як при Кушику, не було. Вказівки про вимагання коштів з бізнесу давали не тільки мені, але й моїм колегам. Загалом із районного відділку було звільнено дванадцять працівників поліції, які відмовлялися таким займатися. Начальник не гребує і бурштином, який у нас також видобувають в районі. Без нього, жоден апарат на роботу не виходить. Лише за його погодженням.

Працівник поліції розповів журналістці про схеми “вибивання” коштів із підприємців, які, з його слів, діють у відділку, та розцінки на “послуги” поліцейських за неперешкоджання підприємницькій діяльності. А також про те, що вже декілька його колег «погоріли» на хабарах, проте вони лише були посередниками для начальника. Мовляв, звичайних поліцейських затримують, а керівник завжди виходить сухим із води. Навіть усі преміювання чи надбавки до зарплати, які надходять молодим лейтенантам на карту, Андрій Кушик змушує віддавати йому, нібито на ремонт службових автомобілів та на побутові потреби райвідділу, розповідає поліцейський.

Журналістка сайту ВСЕ поспілкувався також із іншими підприємцями Березного. І отримала підтвердження слів і Миколи Огородніка, і поліцейського, що побажав залишитися невідомим. Не хочуть розголошувати своїх імен зі зрозумілих причин і представники місцевого бізнесу, однак стверджують, що справді змушені платити начальнику райвідділу, інакше працювати не зможуть.

Тим часом у районі зростає кількість нерозкритих злочинів. Місцевий житель Віталій Дехтярчук стверджує, що поліцейські заради виправлення статистики шукають неблагонадійних людей – пияків, наркоманів тощо, та “вішають” на них нерозкриті справи.

- Мене п’яного затримали та завезли у районний відділ поліції, трохи били. Оскільки я був дуже наляканий, то погодився узяти на себе усілякі дрібні крадіжки, пов'язані зі зникненням велосипедів із гаражів та схожими випадками. Словом, епізодів на мене «навішали»  багато. Мені обіцяли, що нічого не буде за те, що я візьму на себе ці крадіжки. Але мені збрехали і тепер боюся, що мене й справді посадять. Особисто я ніяких крадіжок не вчиняв, а зізнався у них, бо був у неадекватному стані.                                                                      

 

Тим часом уже відреагував на відео розмови з поліцейським, яке було розміщене нами у мережі, керівник відділу комунікації Нацполіції в області:

 - Щодо викладених фактів проводиться внутрішня перевірка, в тому числі, за участю управління внутрішньої безпеки, - запевнив керівник відділу комунікації Нацполіції в Рівненській області Антон Крук.

Кажуть, скільки ниточці не витися – а кінець буде. Проте, коли ось так відверто люди розповідають, підлеглі скаржаться, а вище керівництво мовчить, - мимоволі виникає думка: чи не тягнеться та ниточка нагору? Усе вище, настільки, що кінця їй ми не побачимо?..

16
Кримінал
Найцікавіші матеріали
Генштаб знайшов тисячі військових, які не брали участі в бойових діях
0
Читати далі
Іран готується до атаки на Ізраїль протягом найближчих 24-48 годин
0
Читати далі
Пташки для понтонно-мостового полку передали депутати Рівного
0
Читати далі
Для відновлення лікарень Рівненщини виділять понад 800 млн грн
0
Читати далі
США передали Україні зброю, конфісковану в Ірану
0
Читати далі
кремль посилює фейки про атаки на ЗАЕС
0
Читати далі
Мінкульт визнав пересувний цирк критично важливим для економіки
0
Читати далі
Більше шести тисяч патронів та 100 гранат виявили поліцейські на Рівненщині впродовж трьох місяців
0
Читати далі
На Сарненщині внаслідок ДТП загинули матір із сином
0
Читати далі