Нелегальний бізнес Рівненщини виходить із «тіні»

Нелегальний бізнес Рівненщини виходить із «тіні»
1
Нелегальний бізнес Рівненщини виходить із «тіні»

Легалізація бізнесу на Рівненщині триває. Впродовж 2021 року з тіні вийшло 23 АЗС, а «бурштинові» аукціони стали рекордними.

 

Про це повідомили під час колегії Рівненської ОДА, яка була присвячена підсумкам роботи галузей господарського комплексу та виконання місцевих бюджетів у 2021 році.

 

«Минулоріч обсяги реалізації пального на АЗС зросли на 32%, у тому числі дизельного на 23%. Надійшло понад 265 мільйонів гривень акцизного податку з пального, Це на 16,6% більше, ніж торік», – розповідає один із заступників голови ОДА Ігор Тимошенко.

 

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль акцентував увагу на відповідальності в територіальних громадах, на контролі за роботою комунальних закладів, розподіленні та ефективному використанні бюджетних коштів на місцях.

 

«Торік завдяки «бурштиновим аукціонам», проведеним на Рівненщині, державна скарбниця поповнилася на 166 мільйонів гривень. А аукціони, які відбулися у 2021 році, стали рекордними. Були випадки, коли ціна на ділянку для видобутку бурштину зростала майже у 100 разів», – розповів Ігор Тимошенко.

 

Нагадаємо, що таку процедуру запровадили після легалізації видобутку «сонячного каменю» (Верховна Рада ухвалила відповідний закон у 2019 році). Гроші йдуть у держбюджет, а податки підприємство платить на місцях.

 

Ігор Тимошенко додав, що торік було виявлено 60 місць незаконного видобутку бурштину. На 55 ділянок реалізовано спецдозволи на користування. Як результат – легальний видобуток склав 10,1 тонни, а це втричі перевищує попередні показники.

 

Окремо зупинилися на детінізації ринку видобутку піску. Так, за словами Ігоря Тимошенка, минулоріч введено в дію 3 нові родовища, що вдвічі збільшило дохід.

1
Економіка
Найцікавіші матеріали
В баскетболі на Рівненщині змагалися 58 дітей. Змагання відвідав амбасадор проекту
0
Читати далі
В Україні діятиме новий покращений проект з кібербезпеки BRAMA (БРАМА)
0
Читати далі
У селах Рівненщини побільшало аптек
0
Читати далі
СБУ Рівненщини затримала посадовицю харківського університету, яка співпрацювала з окупантами
0
Читати далі
У школах Рівненщині весняні канікули розпочнуться у березні
0
Читати далі
Унаслідок ДТП на Рокитнівщині загинув водій фургона
0
Читати далі
У Рівненській ОВА знову навчають антикорупційному законодавству
0
Читати далі
На Рівненщині з’явився транспортний інкубатор
0
Читати далі
На Рівненщині офіційно проживають майже 50 тисяч переселенців
0
Читати далі